Fenerbahçe uzatmada güldü!..

Fenerbahçe uzatmada güldü!..
Beko Basketbol Ligi'nde Trabzonspor ile Fenerbahçe Ülker karşılaştı...

Beko Basketbol Ligi'nin 16. hafta mücadelesinde Trabzonspor ile Fenerbahçe Ülker karşı karşıya geldi. İlk devre rakibi karşısında çok etkili bir oyun ortaya koyan ve final periyoduna da 10 sayı farkla önde giren Trabzonspor, final periyodunda Fenerbahçe Ülker'in bulduğu 23 sayıya cevap veremeyince karşılaşmanın normal süresi 68-68'lik eşitlikle sona erdi. Uzatma periyodunu çok iyi oynayan Sarı Lacivertli ekip, mücadeleden 74-84 galip ayrılmasını bildi.

Maça Kerem Özkan'ın üçlüğü ile başlayan Trabzonspor'a, Fenerbahçe Ülker de Kaya Peker'in sayısı ile cevap verdi. İlk dakikalarda her iki takım da skor üretmekte zorlanırken, karşılıklı hücumlardan boş döndüler. Elton Brown'un sayıları ile periyodun ilk 5 dakikasını 6-2 önde geçen ev sahibi ekip karşısında Marko Tomas, Kaya Peker ve Ömer Onan ile 6-0'lık bir seri yakalayan konuk ekip skorda 6-8 öne geçerken, Russel Robinson ile Trabzonspor eşitliği sağladı. Periyodun sonlarını rakibine oranla daha iyi oynayan ve savunmasını sert tutan Trabzonspor, periyodun son dakikasına 19-13 önde giren taraf oldu. Son dakika içinde Mirsad Türkcan'ın elinden 3 sayılık bir basket bulan Fenerbahçe Ülker skoru 19-16'ya taşıdı ve ilk periyot bu skorla sona erdi.

İkinci periyoda Elton Brown'un sayısı ve John Randle'ın üçlüğü ile başlayan ev sahibi ekip skoru 24-16'ya taşırken, Fenerbahçe Ülker de bu sayılara Roko Ukic'in üst üste bulduğu basketlerle cevap verdi. Devrenin son 5 dakikasına 24-21 Trabzonspor üstünlüğünde girilirken, Roko Ukic'in üçlüğü ile konuk ekip eşitliği sağladı. Devrenin son 2:21 dakikasına da 27-27'lik eşitlikle girildi. Bu dakikadan sonra rakibine başka sayı şansı vermeyen Trabzonspor, Polat Kaya'nın üçlüğü ve Jonathan Gibson'ın sayısı ile ilk devreyi 32-27 önde tamamladı.

İkinci devreye çok hızlı başlayan Trabzonspor, Russel Robinson, Elton Brown, Jonathan Gibson ve Kerem Özkan'ın sayıları ile 8-0'lık bir seri yakalayarak skoru 40-27'ye taşıdı. Periyodun ilk 4 dakikası skor üretemeyen Fenerbahçe Ülker, ilk sayısını Marko Tomas'ın üçlüğü ile bularak farkı 10 sayıya indirdi. Etkili oyununu sürdüren, farkı ve skor üstünlüğünü koruyan Trabzonspor, periyodun son 3:30 dakikasına da 45-35'lik skorla önde girdi. Fenerbahçe Ülker farkı kapatmak için rakip potada sayılar bulurken, savunmasında açıklar verince, Trabzonspor da bu sayılara karşılık vermeyi başardı ve maçın final periyoduna da 55-45 Trabzonspor üstünlüğünde girildi.

Final periyoduna hızlı başlayan Fenerbahçe Ülker, Bojan Bagdanovic ve Marko Tomas ile 9-0'lık bir seri yakalayarak farkı bir anda 1 sayıya indirdi ve skoru 55-54'e taşıdı. Rakibinin üst üste gelen sayılar karşısında mola alan Trabzonspor, mola dönüşü Jonathan Gibson ile periyottaki ilk sayısını bulurken, yine aynı oyuncunun üçlüğü ile bitime 6 dakika kala yeniden 6 sayılık farka ulaştı (60-54). Maçtan kopmayan Fenerbahçe Ülker, Bojan Bagdanovic ve Emir Preldzic'in üst üste bulduğu 3 sayılık basketlerle bitime 4:24 kala 60-60'lık eşitliği yakaladı. Elton Brown ile bir kez daha öne geçen Trabzonspor'a, Marko Tomas'ın üçlüğü ile cevap veren Fenerbahçe Ülker, uzun bir aradan sonra 62-63 öne geçmeyi başardı.

Maçtaki başa baş mücadele bu dakikadan sonra da devam ederken, karşılaşmanın son 2:17 dakikasına da 64-67 Fenerbahçe Ülker üstünlüğünde girildi. Her iki takım da galibiyet için elinden geleni yaparken maçın son 20 saniyesine de 66-68 Fenerbahçe Ülker üstünlüğünde girildi. İki serbest atıştan Emir Preldzic ile yararlanamayan Fenerbahçe Ülker karşısında hücumu Jonathan Gibson ile kullanan Trabzonspor, bu oyuncunun kaydettiği 2 serbest atış sayısı ile bitime 5 saniye kala eşitliği yakaladı. Fenerbahçe Ülker, Roko Ukic ile son hücumdan yararlanamayınca karşılaşmanın normal süresi 68-68'lik eşitlikle sona erdi.

Uzatma periyoduna hızlı başlayan Fenerbahçe Ülker, Bojan Bogdanovic ve Mirsad Türkcan ile etkili olarak skoru 68-75'e taşıdı. Periyodun iki dakikasından fazla bir süre skor üretemeyen Trabzonspor, ilk sayılarını Elton Brown ile bulurken, son 2 dakikaya 70-75'lik skorla Fenerbahçe Ülker önde girdi. Uzatma periyodunu rakibine oranla daha iyi oynayan Fenerbahçe Ülker, son dakikasına 74-82 önde girdiği karşılaşmadan 74-84'lük skorla galip ayrılmasını bildi.

SALON: Hayri Gür Spor Salonu

HAKEMLER: Mehmet Keseratar, Halil Baldemir, Serdar Ünal

TRABZONSPOR (74): Russel Robinson 8 (4 ribaund-5 asist), Polat Kaya 2, Elton Brown 24 (12 ribaund), Levent Bilgin (5 ribaund), Serhat Büker (1 ribaund), Oktay Yılmaz, Jonathan Gibson 24 (1 ribaund-3 asist), John Randle 9 (7 ribaund), Kaan Üner (2 ribaund-2 asist), Kerem Özkan 7 (1 ribaund-1 asist), Umut Yenice (1 ribaund).

FENERBAHÇE ÜLKER (84): Roko Ukic 6 (5 ribaund-8 asist), Curtis Jerrells (1 asist), Mirsad Türkcan 16 (9 ribaund-1 asist), Ömer Onan 2 (1 asist), Engin Atsür 3 (2 ribaund-7 asist), Gasper Vidmar 1 (4 ribaund), Kaya Peker 6 (8 ribaund-4 asist), Oğuz Savaş (1 ribaund), Marko Tomas 15 (1 ribaund-1 asist), Bojan Bogdonovic 27 (1 ribaund-3 asist), Emir Preldzic 4 (4 ribaund-2 asist).

1. PERİYOT: 19-16
2. PERİYOT: 13-11
3. PERİYOT: 23-18
4. PERİYOT: 13-23
UZATMA: 6-16

Kaynak : TBF

(EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com