"Fenerbahçe yine de Fenerbahçe"

"Fenerbahçe yine de Fenerbahçe"
Sarı-lacivertli kulübün başkanvekili Nihat Özdemir, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir, yaşanan süreçte Fenerbahçe’nin ciddi ekonomik kayıpları olmasına rağmen tüm mali yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirdiğini, tüm takımlarının başarılı sonuçlar aldığını, ancak bu ortamı devam ettirebilmek için yeni bir tahvil ihracına gereksinim duyduklarını ifade etti.
 
Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun, tribündeki taraftar ve Kongre Üyesi kadar kendisine güvenip hisse senedi almış yatırımcısını da düşündüğünü ve kararlarını bu şekilde aldığını belirten Nihat Özdemir, Fenerbahçe’nin yeni halka arz projesi çalışmalarının önemli bankalardan oluşan bir konsorsiyum tarafından yürütüldüğün, bu projede Hazine faizinden daha fazla bir getiriyi yatırımcılara sunacaklarını ifade etti.
 
CNBC-E’de canlı yayınlanan Piyasa Ekranı isimli programa konuk olan Başkanvekili Nihat Özdemir, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi. Nihat Özdemir, Fenerbahçe’nin son ekonomik durumu ve halka arz projesi ile ilgili açıklamalarda da bulundu.
 
"BU İŞİN SADECE TARAFTAR YÖNÜ YOK"

Özdemir, "Fenerbahçe’de 3 Temmuz’dan bu yana mali yönden sıkıntılar yaşadık, çok kaybımız oldu. Bankalar, Fenerbahçe’ye ne oldu diye bizi seyretmeye başladı. O günden bugüne, banka anapara ve faizleri olmak üzene 52 milyon dolar ödeme yaptık. Ayrıca oyuncularımızın paralarını ödedik ve transferler yaptık. Futbol dışındaki tüm amatör branşlarda en iyi takımları oluşturduk. Basketbol ve voleybolda takımlarımızın tümü bugün içeride dışarıda büyük başarılar elde ediyor. Bu ortamı devam ettirmek için de Fenerbahçe’nin önemli bir kaynak ihtiyacı var. Piyasaya bir tahvil arz projemiz var. Daha önce de belirttiğim gibi Denizbank, İş Bankası, Garanti Bankası ve Vakıfbank’tan oluşan bir konsorsiyum ile bu piyasa arz işlemini gerçekleştireceğiz. Biz Fenerbahçe ile ilgili kararları alırken sokaktaki taraftarımızın, 15 bin Kongre Üyemizin, 2 binin üzerindeki Yüksek Divan Kurulu Üyemizin arzularını göz önüne getiriyoruz.

Diğer taraftan, daha önce gerçekleştirilmiş halka arzla Fenerbahçe hisse senetlerinin yüzde 15’ini elinde bulunduran sermayedarlarımızı, Fenerbahçe’ye güvenip hisse senedi almış yatırımcılarımızı da düşünüyoruz. Bu işin sadece taraftar yönü yok. Bunu çok iyi biliyoruz. İçimizde her konuda çok başarılı arkadaşlar var. Türkiye’nin en güzide iş adamlarının toplandığı bir yönetim kurulu var Fenerbahçe’nin; hem ekonomik kiriz hem de halka arz bakımından. Halka arzın ne kadar önemli ve kutsal olduğunu biliyorum. Bana gelen yatırımcıyı zarar ettirmemeliyim. Herkesi düşünerek karar almalıyız. Bugüne kadar işi iyi getirdik, bundan sonra da inşallah iyi götürürüz" diye konuştu.
 
"TARAFTARLARIMIZ BİZİ YALNIZ BIRAKMADI"

Ellerinde Fenerbahçe’nin ileriye dönük gelirini satmak gibi bir enstrümanları bulunmasına rağmen bunu yapmadıklarını belirten Nihat Özdemir, "Fenerbahçe’nin ileriye dönük gelirini satardık, bunu yapmadık. Bunu yapmamamızın nedeni önümüzü net olarak göremememizdir. Önümüzü görsek bu hamleleri yapardık. Ancak şunu söylemek istiyorum ki; Fenerbahçe taraftarından Allah bin defa razı olsun, bizi hiç yalnız bırakmadılar. Biz geçen sene şampiyonluğa giderken ortalama 30 bin kişiye oynuyorduk. Bu sene henüz içeride büyük maçları oynamadığımız halde, önemli kış sartları olmasına rağmen şu anda ortalama 40 bin üzerinde seyirciye oynuyoruz. Fenerium satışlarımız çok iyi, 30 bin kombine alan taraftarımız var. Localara gelen talepler… Gerçekten biz bu taraftarımıza ne yapsak azdır" dedi.
 
"ÖNÜMÜZDE DAHA ÇOK ZORLU SÜREÇ VAR"

3 Temmuz’dan bu yana geçen sürecin kendileri için çok yorucu bir süreç olduğunu belirten Nihat Özdemir, "Ancak daha henüz işin başında olduğumuzu söylüyoruz. Önümüzde daha çok zorlu süreçler var. Ama biz birlik beraberlik, Fenerbahçe bütünlüğü içinde bu süreci atlatacağız. Taraftar, Kongre Üyesi, Yüksek Divan Kurulu Üyesi ve hisse senedi almış insanlar, yatırımcılar hiç merak etmesin.Doğru hareket ediyoruz, aklı selim hareket ediyoruz. Kimseye, futbola da zarar vermeden hareket ediyoruz" dedi.
 
ÖZDEMİR'DEN YATIRIMCILARA...

Fenerbahçe’nin yeni halka arz projesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Nihat Özdemir, yatırımcılara bu konuda ipuçları da verdi. Özdemir, "Tahvil ihracı konusunda çalışmalar devam ediyor. O nedenle kesin bir rakam söylemek doğru değil ama Hazine’nin borçlanma faizi üzerinde bir rakam ortaya koyacağız. Ne Fenerbahçe ne de yatırımcılar zarar görecek. Ekonominin öngördüğü oranda bir fark vereceğiz. Ne Fenerbahçe ne de yatırımcılar zarar görecek" diye konuştu.
 
"BEŞİKTAŞ TARAFTARININ GELMESİ HAKKANİYET İLKESİ GEREĞİ"

Programın son bölümünde futbol gündemi ile ilgili konulara değinen Nihat Özdemir, Beşiktaş maçına rakip seyirci gelmesi konusunda "Sayın Yıldırım Demirören beni aradı ve ilk yarıdaki maçte bizim seyircinin İnönü’ye gittiğin aynı şekilde kendilerinin de seyirci getirmek istediğini söyledi. Ben de arkadaşlarımla görüştüm; tartıştık, konuştuk ve bunu bir hakkaniyet ve eşitlik ilkesi olduğuna karar verdik. BJK seyircisinin gelmesinde bir sakınca olmadığına karar verdik. Bunu da Sayın Başkan’a ve kamuoyuna bildirdik. Centilmence bir maç olsun, herkes sadece takımını desteklesin, sahaya yabancı madde atılmasın, hak eden kazansın ama kazanan taraf biz olalım. Biz Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyelerini de maça davet ediyoruz. İnşallah maçı biz kazanırız" diye konuştu. Aynı durumun Galatasaray maçında da geçerli olup olmayacağının sorulması üzerine Özdemir, "Biz Arena’ya gittiğimiz zaman taraftarımızı götürmedik. Taraftarımız bize serzenişte bulundu. 4 kulübün bir araya gelip aldığı bir karar, biz de uymalıyız. Biz onların sahasına gitmediğimiz için onların da gelmemesi lazım. Ancak önümüzdeki günler neler getirir bilemem " dedi.
 
"UMARIM SOW GOLLE BAŞLAR"

Yeni transfer Moussa Sow’un Beşiktaş maçına yetişeceğini belirten Nihat Özdemir, "Yeni transfer inşallah yetişir ve oynayacak. Perşembe günü Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Gelirse önümüzde 2 gün var. Oynamasını ve golle başlamasını istiyorum. Önemli bir transfer yaptık. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak transferin detaylarına dair önümüzdeki saatlerde açıklama da yapacağız. Önemli bir transfer yaptık, önemli bir oyuncu aldık" diye konuştu.
 
"FENERBAHÇE YİNE DE FENERBAHÇE"

Son olarak Fenerbahçe’nin genel durumunu değerlendiren Özdemir, "Biz bu sene Şampiyonlar Ligi’nde oynasaydık, çok önemli kadromuz vardı. Bu kadrodan 5 önemli oyuncumuzu kaybettik. Önemli takviyeler yaptık ve şu anda liderin 2 puan gerisindeyiz. Ama onlar da bizim sahamıza gelecekler Fenerbahçe yine de Fenerbahçe. Daha da iyi olacağız" diyerek sözlerini tamamladı. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com