Fenerbahçe'de ihlaller devam etti

Fenerbahçe'de ihlaller devam etti
Fenerbahçe talimatlara aykırı hareketlerini sürdürüyor.

Bunların ilki, "Protokol tribünü dışında" erkek seyirci bulunmasıydı. Üstelik bu, Asbaşkan Ömer Temelli ve yanındakilerdi. Temelli'nin protokol dışında maçı izlemesi, Disiplin Talimatı'na aykırı bir hareketti. Daha önce de Alex aynı şekilde tribünde görüntülenmiş, ancak Futbol Federasyonu, temsilci raporlarında yer almadığı için PFDK'ya gönderilmemişti.

RAPORLARDA YER ALIRSA CEZA ALACAK

Disiplin Talimatı'nın 51. maddesi, cezaların infaz rejimine uymayan yöneticilere 60 ile 80 gün arasında hak mahrumiyeti, 50 ile 100 bin lira arasında da para cezası öngörüyor. Temelli'nin bu durumu raporlarda yer alırsa ceza alacak.

Sportif Ekipman Talimatı'nın 9. maddesindeki, "Kulüpler, kullanacakları formaların ince veya kalın çubuklu olması halinde, formalar dikey veya yatay çubuklu olsa dahi, kulübün tescilli renklerinden birinin fon olarak kullanıldığı, 30x35 cm alan üzerinde açık veya aksi rengiyle numarası yazılmış bir forma giymek zorundadırlar" kuralı yine Fenerbahçe tarafından ihlal edildi. Sarı-lacivertliler, Avrupa maçlarında bu kurala dikkat ederken, liglerde ise bunu "es" geçiyor.(MUT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com