"Fenerbahçe'den başkası istifa ederdi"

"Fenerbahçe'den başkası istifa ederdi"
Brezilya'da Alex'in doğup büyüdüğü ve Alex olduğu kulüp olan Coritiba, Beşiktaş'ın eski oyuncusu Cruzeiro ile birlikte Brezilya Borsasında yer bulmak için başvurularını yaptı.

Önce Menkul Kıymetler Komisyonu'ndan (CVM) izin alan iki ekip daha sonra ve bir Sociedad Anonim (SA) birliğinin desteğiyle borsaya girdi.


İki kulüp adına CVM'ye başvuruyu yapan Spor İş Profesörü Sylvio Maia, Economia gazetesine yaptığı açıklamada, “Brezilya takımları nesiller boyu gelen profesyonel olmayan geleneksel kurullar şeklinde yönetiliyor. Futbol kulüpleri ile güç ilişkileri hala çok bozuk" dedi.
Maia, Avrupa'da hisseleri bulunan CVM'ye yaptıkları başvuru öncesi Ajax, Roma, Celtic, Fenerbahce, Juventus, Porto ve Tottenham'ı incelediklerini açıkladı.


Özellikle Türkiye'de Fenerbahçe'nin şirket yapısının kendilerini çok etkilediğini söyledi. “Fenerbahçe şu anda çok büyük bir tandans altında. Şampiyonlar Ligine alınmadı, kulüp alt küme talebinde bulundu. Aynı durum Brezilya'da bir takımın başına gelse, o kulübün hisseleri şu anki yapı itibariyle iflas anlamına gelir. Ama Fenerbahçe'nin öyle bir yapısı var ki, sadece dalgalanmalar oldu. Hissedarlar kulübe çok inanıyor. Bu yüzden herhangi büyük bir sıkıntı yaşanmadı. Biz de bu güvenli ortamı sağlamalıyız” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com