Fenerbahçe'den Galatasaray'a cevap geldi!

Fenerbahçe'den Galatasaray'a cevap geldi!
Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Meireles kavgası büyüyor. Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün Meireles için yaptığı "Ahlaksızlığın, terbiyesizliğin matematiği olmaz" açıklamasına Sarı-Lacivertli cepheden yanıt gecikmedi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün Meireles için yaptığı "Ahlaksızlığın, terbiyesizliğin matematiği olmaz" açıklamasına Fenerbahçe cephesinden yanıt gecikmedi. Fenerbahçe Yönetim Kurulu adına yönetici Deniz Tolga Aytöre "Kendi başkanına saygı göstermeyenlerden saygı beklemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maça Raul Meireles damga vurmuştu. Kırmızı kartla oyun dışı kalan Portekizli oyuncu hakem Halis Özkahya'ya tükürdüğü ve el hareketi yaptığı gerekçesiyle 11 maç ceza almıştı. Ancak konuyu tahkime taşıyan Fenerbahçe'nin savunması sonucunda Meireles'in cezası 4 maça inmişti. Ceza indirimi iki büyük kulübü Fenerbahçe ile Galatasaray’ı karşı karşıya getirdi. Galatasaray'lı yöneticiler Meireles'in cezasındaki değişikliğe tepki gösterirken Sarı-Lacivertli kulüp ise resmi internet sitesinden yaptığı açıkmalarla mağdur tarafın kendileri olduğunu savunmuştu.

GERİLİM FARKLI BİR BOYUT KAZANDI!

Meireles gerilimi Adnan Öztürk'ün açıkmalarıyla yeni bir boyut kazandı. Fanatik gazetesine konuşan Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk Meireles'in hakeme karşı ısrarla ve bilinçli bir şekilde ahlaksız el hareketinde bulunduğunu savundu.. Portekizli oyuncunun tükürmekten daha ağır bir suç işlediğini savunan Öztürk, “Ahlaksızlığın, terbiyesizliğin matematiği olmaz. Bu hareket zaten ikisinin de daniskasıdır. Neye ceza veriyoruz? Sporda en büyük ceza ahlaksızlığa, terbiyesizliğe verilir. Bu hareketi bir Türk oyuncu yapsaydı çocuğu asmıştık.” İfadelerini kullandı.

Adnan Öztürk'ün Meireles hakkında sözlerine Fenerbahçe cephesinden yanıt gecikmedi. Fenerbahçe Yönetim Kurulu adına yönetici Deniz Tolga Aytöre kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. Meireles konusunun Tahkim Kurulu’nun kararının ardından kapandığını belirten Aytöre, "Bazı açıklamaları, Türk sporu açısından oldukça tehlikeli bulduğumu söyleyebilirim. Özellikle ırkçı söylemler ve çocuklar üzerinden yapılan birtakım yorumlar endişe verici. Bununla birlikte kendi oyuncusuna, kendi yönetimine ve başkanına saygı göstermeyenlerden saygı beklemenin de yersiz olduğunun farkındayım" ifadelerini kullandı. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com