Fenerbahçe'den Trabzon'a Sert Yanıt

Fenerbahçe'den Trabzon'a Sert Yanıt
Fenerbahçe Kulübü avukatlarından Abdullah Kaya, Trabzonspor'un dün CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge'deki Serkan Acar ile ilgili açıklamalarına yanıt verdi. Kaya, Trabzonspor'un yaptığı açıklamayı "Rezilce ve utanç verici" olark niteledi.

Abdullah Kaya;

Trabzonspor avukatlarının yaptığı konuşmayı televizyondan dinledim. Hakikaten hukukçu meslektaşlarımdan duyduğum bu iddia beni utandırdı. Olay şudur; Fenerbahçe, UEFA’daki yargılama sırasında katılım formunun doldurulması sırasında hatalı beyanda bulunduğu iddiasıyla suçlanmıştır. UEFA şunu iddia etti; Fenerbahçe’nin formu 5 Mayıs 2011’de Serkan Acar imzasıyla gönderildi.

Dikkatinizi çekerim 5 Mayıs 2011...

Suçlamalar ise, 3 Temmuz 2011 tarihinde yapıldı. Bunu herkes bilmektedir. Ama UEFA dedi ki; “Siz 5 Mayıs 2011’de formu göndermişsiniz. Siz bu formda neden ‘sözde şike’ yapma ihtimallerinizi belirtmediniz?”

Bizim de savunmamızın 93. sayfası sadece bu konuyla ilgilidir. İlk söylediğimiz şudur; “Hakkımızda yapılan soruşturma 3 Temmuz tarihlidir. Biz nereden bileceğiz hakkımızda böyle bir soruşturma yapıldığını... Bilmemiz mümkün değil. 3 Temmuz süreci çok gizli bir operasyon sonucunda ortaya çıkmıştır.” Birinci savunmamız buydu.

"SÖZDE HUKUKÇU OLANLAR"

UEFA Tahkim Kurulu tarafından karar verildi. Bu kararın 25. sayfasında “Fenerbahçe’nin ölen bir kişiye suç atmaya çalıştığından” söz ediliyor. Bu son derece utanç verici bir UEFA Tahkim Kurulu kararıdır. Biz bunun üzerine Fenerbahçe hukukçuları olarak ne yaptık?

Bu da CAS’a yaptığımız savunmanın 91. sayfasında mevcut... Aynen şunu dedik; “Bu iddialar rezilce ve utanç verici. Biz hiçbir zaman suçu UEFA’nın kararında olduğu gibi rezilce ve utanç verici şekilde başkasının üzerine atmaya çabalamıyoruz.”

İtirazımızdan sonra UEFA Tahkim Kurulu bu konudan söz etmedi. Maalesef sözde hukukçu olan arkadaşlarımızın atıf yaptığı karar budur. Uluslararası hukukta bir avukat tarafından bir karara yönelik kullanılabilecek en ağır sözlerle yani ‘rezilce ve utanç verici’ ifadeleriyle bunu CAS’a da ifade ettik.

'TRABZONSPOR'UN SALDIRISI REZİLCE VE UTANÇ VERİCİ'

Bu başvurumuz üzerine UEFA, Tahkim Kurulu’nun düştüğü hataya düşmedi ve hiçbir suçlamada bulunmadı. Sadece bizim beyanlarımıza karşılık verildi. Ama bu olayı alıp, ‘Fenerbahçe buna karşı ne dedi? Savunmada ne söyledi? Buna karşılık hangi itirazla CAS’a başvuruldu? UEFA’nın kendi hukukçuları Tahkim’in kararını savundu mu, savunmadı mı?’ Bunları önemsemeden Serkan Acar üzerinden kulübe saldırılması en az karar kadar iğrenç...

Bununla ilgili sayın yöneticimiz Deniz Tolga Aytöre’yle de konuştum. Her türlü hukuki yola başvurulacaktır. Yarım yamalak bilgiyle ortalığı karıştırmaya çalışan arkadaşlara karşı hukuki yollara başvuracağız. UEFA’ya söylediğimiz cümleleri bunu yapanlara da söylüyorum.

Bunlar, utanç verici ve rezil şekilde yapılmış suçlamalardır. Hiçbir avukat, rahmetli Serkan Acar’a böyle bir suç atamaz. Hakkın rahmetine kavuşmuş bir kişi üzerinden başka kulübe saldırılmaz. Son derece çirkin şeyler...(mck)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com