Fenerbahçeli taraftarı bıçaklayarak öldüren kişiye müebbet istemi

Fenerbahçeli taraftarı bıçaklayarak öldüren kişiye müebbet istemi
Fenerbahçe taraftarlarının, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu kararını protesto etmek amacıyla Kadıköy'de düzenlediği yürüyüşte çıkan kavgada, Kadir Ökçesiz'i kasten öldürdüğü ve 3 taraftarı da yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Batuhan Özdemir hakkın

Fenerbahçe taraftarlarının, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu kararını protesto etmek amacıyla Kadıköy'de düzenlediği yürüyüşte çıkan kavgada Kadir Ökçesiz'i bıçaklayarak öldürdüğü, 3 taraftarı da yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Batuhan Özdemir hakkında, müebbet ve 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Kadıköy'de geçen yıl Haziran ayında meydana gelen olayda UEFA tarafından Fenerbahçe'ye verilen cezayı protesto etmek amacıyla taraftarların Kadıköy Bağdat Caddesi'nde yürüyüş düzenlediği hatırlatıldı.

Şüpheli Batuhan Özdemir'in yürüyüşe 20-25 kişilik bir grupla katıldığı belirtilen iddianamede, mağdur Cenk Eroğlu'nun da hayatını kaybeden Kadir Ökçesiz'in de aralarında bulunduğu 40-45 kişilik bir grupla yürüyüşe katıldığı kaydedildi.

İddianamede, yürüyüş sırasında Özdemir'in içinde bulunduğu grubun, Gezi olayları ile ilgili ve hükümet aleyhine slogan atması üzerine, müşteki mağdur Cenk Eroğlu'nun da megafonla bu gruba, protesto yürüyüşünün siyasi olmadığını, sadece Fenerbahçe lehine slogan atılmasını söylediği ifade edildi.

İki grubun Bağdat Caddesi Kızıltoprak civarında karşılaştığı kaydedilen iddianamede, karşılaşma sırasında iki grup arasında laf atma ve gerginlik yaşanmaya başladığı, grup lideri pozisyonundaki müşteki-mağdur Cenk Eroğlu'nun, herhangi bir tatsızlık ve kavga yaşanmasın diye Özdemir ile konuşmak için yanına geldiği ve yürüyerek konuştukları sırada aralarında kavga çıktığı belirtildi.

Kavga sırasında Özdemir'in bıçağını çekerek Eroğlu'na vurmaya başlaması üzerine, Eroğlu'nun grubunda olan Kadir Ökçesiz, Özkan Eroğlu ve Baran Aykan'ın olaya müdahale etmek istedikleri ifade edildi.

İddianamade, Batuhan Özdemir'in Kadir Ökçesiz'i kasten öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezası ile, Cenk Eroğlu, Özkan Eroğlu ve Baran Ayken'i de kasten yaraladığı gerekçesiyle de 18 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Muhabir: Filiz Kınık
Yayınlayan: M.Tevfik Erçetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com