Fenerbahçe'nin en büyük rakibi!

Fenerbahçe'nin en büyük rakibi!
Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen, sarı-lacivertlilerin UEFA Avrupa Ligi'ndeki şansını değerlendirdi.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen Bugün Tv’de Özgür Sancar ve Yakup Çınar’ın hazırlayıp sunduğu Spor Extra programına konuk oldu. Fenerbahçe’nin Plzen karşısındaki tur şansını değerlendiren Şen Meireles’e gördüğü kırmızı kartların ardından çok öfkelendiğini söyledi.

F. BAHÇE PLZEN’E KARŞI ZORLANMAZ

Plzen, Napoli ve Atletico Madrid gibi çok güçlü 2 ekibi eleyerek geldi. Napoli’yi kendi deplasmanda 3-0 mağlup etti.  Fenerbahçe böyle bir takımı deplasmanda yenip geliyor. Bu çok büyük bir başarıdır. Bizim oyuncularımızın deplasmanda yendikleri bir takım karşısında seyircisiz oynasak bile kendi sahamızda zorlanacaklarını zannetmiyorum.

KUPADA EN BÜYÜK RAKİBİMİZ TOTTENHAM

Avrupa’daki futbolla Türkiye’deki futbol arasında fark eskiden olduğu kadar yok. Bugün Avrupa futbolunda ne varsa Türkiye’de de var. Bugün Avrupa takımlarında ne varsa Türkiye’de daha iyileri var. Hem bütçeler yönünden hem de futbolcuların rahatlığı ve aldıkları ücret yönünden hiçbir şekilde geride değiliz. Ondan dolayı artık Avrupa’da çeyrek finali yarı finali başarı olarak görmemeliyiz. Bizim Avrupa liginde Tottenham’ı görüyorum tehlikeli olarak. Ben çok ümitliyim ki bu sene bu iş olacak.

YILLARDIR UEFA’DAN ÇİFTE STANDART GÖRÜYORUZ

Bizim insanlarımız çok yaratıcı. İnanılmaz bir şey yaptılar. Sen git al dışarıdan bir yanıcı maddeyi al paraşütle içeri at. Kimin aklına gelir böyle bir şey. Ceza verebilmek için oradaki maddelerde böyle bir şeyin bulunması gerekir.

Eminim ki UEFA’nın ceza cetvelinde seyircisiz bir maçta taraftar dışarıdan paraşütle meşale atarsa cezası şu olur diye bir madde yoktur. Bir tebessüm etmiştir disiplin komitesi üyeleri. İnşallah bizim orada olan arkadaşlar hangi maddeye göre ceza verildiğini sorarlar ve bunun üzerinden bir savunma yaparlar. Çünkü böyle bir gerekçe hiçbir maddede yazmaz.
Yıllardır UEFA’da bir çifte standart yaşıyoruz. Yıllardır güçlü lobi güçlü lobiden kastım oydu. Oradaki kişilerle iyi ilişkiler içinde bir dostluğunuz olursa sizin dosyanız oraya gittiğinde bu kişiler sizin dostluğunuzu göz önünde bulundurarak karar verir. Bu açık bir gerçek. Şenes Erzik UEFA asbaşkanı ardından Levent Bıçakçı UEFA Tahkim Kurulu'nda bu insanlarımızın orada ara sıra Türkiye’yi düşünmelerinde fayda var.

MEIRELES’E ÇOK ÖFKELENDİM

Meireles’e çok öfkelendim. Genç bir oyuncu kendini oyuna kaptırıp böyle cezalar alabilir. Ancak bu kadar para verdiğiniz Chelsea’de oynamış Premier Lig’de oynamış bir oyuncunun böyle yapmaması gerek. Yabancı futbolcular İstanbul’un güzel bir şehir olduğunu söylüyor ancak biz onlara İstanbul’u izlesinler diye para vermiyoruz. Benim başkanlık dönemlerimde yabancı futbolcular böyle önemli maçlarda cezalı duruma düştüklerinde en ağır parasal cezaları vermişizdir. Onun için son derece öfkeliyim bu futbolculara. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com