Fenerbahçe'nin neresi Cumhuriyet ?

Fenerbahçe'nin neresi Cumhuriyet ?
''Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın yaptığı araştırma sonucunda Türk futbolunun en değerli markası Galatasaray olduğuna göre spor kulüpleri arasında kendilerini överek ikide bir 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' diye

Özgenç, açıklamalarına çarpıcı sözlerle devam etti; ''Zira, Brand Finance'ın ''Türkiye'nin En Değerli Markaları'' araştırmasının sonuçlarına göre, Türk futbol takımları arasında marka değeri en yüksek kulüp olarak Galatasaray öne çıktı.  


Rapora göre sarı-kırmızılı kulübün marka değeri olarak 55 milyon dolar fiyat biçilirken, onu takip eden Fenerbahçe 47 milyon dolar, Beşiktaş 45 milyon dolar ve Trabzonspor 26 milyon dolar marka değeriyle gösterildi. Kendilerini FB Cumhuriyeti olarak adlandıranların kulüplerinin marka değerinin Manchester United'ın 15'te biri kadar etmemesi pek te büyük olmadıklarını göstermektedir.


Fenerbahçeliler hangi kriterlerden yola çıkarak kendilerini büyük olarak topluma lanse ediyorlar. Şayet büyüklükten maksat kuruluş yılı ise Beşiktaş'tan sonra Galatasaray önde gelir. Taraftar açısındansa kalabalık olmalarını neye göre tespit etmişler. 


 Fenerbahçelilerin sürekli olarak diğer takımlara üstünlük kurma çabası içinde olmaları bir nevi kompleks yapmaları anlamsızdır. Takımın önde gelen kişilerinin bile kendilerini cumhuriyet olarak adlandırmaları bu duygularını dışa vurmalarında genel olarak kendi takımlarını diğer takımlardan üstün görme ve başkalarını beğenmemek olduğu anlaşılıyor.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com