Fenerbahçe'nin UEFA umudu alevlendi

Fenerbahçe'nin UEFA umudu alevlendi
Fenerbahçe gibi Avrupa Ligi'nden men edilen Sion'un formülü Fenerbahçe'yi heyecanlandırdı...

UEFA, Avrupa Ligi'nden men edilen İsviçre temsilcisi Sion'un yeniden şampiyonaya dönebilmesi adına ihtimalleri açıkladı.

Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Sion'un yerine şampiyonaya katılan Celtic'in ihraç edilmeyeceği ve Sion'un da şampiyonaya dahil edilerek kupaya bu şekilde devam edinebileceği ihtimalleri belirtildi. İlk ihtimal olarak, Celtic'in yer aldığı I Grubu'nda oynanan maçların iptali ve Sion'un da bu gruba dahil edilerek yeniden bir maç programı düzenleneceği belirtildi.

5'li gruba göre düzenlenecek maçların da 24 Kasım ve 22 Aralık tarihlerinde oynanabileceği ifade edildi. İkinci ihtimalde ise yine Sion'un gruba dahil edileceği fakat, oynanan maçların geçerli sayılacağı vurgulandı. Bu duruma göre ayarlanacak maçların da Kasım ayı sonundan Şubat ayına kadar oynanması belirtildi. Son ihtimalde de İsviçre temsilcisinin direk olarak gruplardan sonraki son 32 takım arasına dahil edilmesi ifade edildi.

FENERBAHÇE DE ÜMİTLENDİ


Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilen Fenerbahçe'nin de CAS'ta olan davası devam ediyor. Sarı-lacivertliler, 1 Eylül'de UEFA ve TFF aleyhine açtıkları davada, yaşadıkları maddi kayba istinaden ve fazlaya dair haklarının saklı kalması üzere, 45 milyon Euro talep etmişlerdi. Sion konusunda ihtimaller açıklayan UEFA'nın, Fenerbahçe konusunda da ne gibi bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com