Fenerbahçe'ye "CAS" şoku!

Fenerbahçe'ye "CAS" şoku!
Fenerbahçe'nin CAS'a yapmaya hazırlandığı davayla ilgili Belçika'nın Het Niuwblad ve İsviçre'nin Le Matin gazetelerinde benzer bir haber dikkatimizi çekti.

Habere, “Fenerbahçe TFF'nin kararına tepkili ve CAS'a gidiyor” diye bir manşet atılmıştı. Haberde yapılan yorumda ise Fenerbahçe'nin CAS'a UEFA'yı değil TFF'yi şikayet edebileceği belirtilmiş.


GÖZLEMCİ SPOR YAZARI
Haberin sonuna da not olarak düşülmüş, “Gözlemci spor yazarlarına göre Fenerbahçe'nin başvurusu ciddiye alınmaz. Boş yere zaman kaybediliyor!”


İşte biz bu 'gözlemci spor yazarlarının' için önce Belçika'nın Het Niuwblad gazetesini ilginç bir yorum yazdı. Onlar da bu haberi İsviçre'nin Le Matin gazetesine dayanarak yaptıklarını söylediler.


LE MATIN'DEN ALDIĞIMIZ CEVAP
 Le Matin gazetesine habere açıklık getirdi. İsim vermediler ama muhabirlerinin CAS yetkilisi ile konuştuğunu söyleyerek CAS yetkilisinin kendilerine, “Fenerbahçe ile UEFA arasında davaya konu olacak bir durum yok. Fenerbahçe'nin CAS'a açmaya hazırlandığı dava TFF ile ilgili olabilir ancak. Farklı doneler sunarlarsa durum tabii ki farklı. Ama şu haliyle CAS bu davayı yerel bir konu olarak görür ve davayı kabul etmez” dediğini öne sürdüler.


TÜRK OYUNCU CAS'A GİDEMEZ
CAS yani Uluslararası Tahkim Mahkemesi, farklı uluslardan birbirleriyle davalı olan kurum ve kişilerin davasına bakıyor. Mesela Beşiktaş'tan ayrılan Matteo Ferrari alacaklarını tahsil edemediğini iddia ederek CAS'a başvurabiliyor ama Beşiktaş'ta oynayan bir Türk oyuncu aynı başvuruyu yapamıyor. Hakkını Türkiye'deki mahkemelerde aramak zorunda kalıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com