Fenerbahçe'ye neden gelmedi ?

Fenerbahçe'ye neden gelmedi ?
Almanya'nın Hamburg takımında forma giyen milli futbolcu Gökhan Töre'nin temsil haklarını elinde bulunduran FIFA Menajeri Bektaş Demirtaş, genç oyuncunun yaz döneminde Fenerbahçe'ye neden gelmediğini açıkladı.

''Sezon başında olmadı; ama önümüzdeki dönemde neden olmasın.'' diyen Demirtaş, Radyospor'a yaptığı açıklamada, "Şu anda Hamburg'un sportif direktörü olan Frank Arnesen, Chelsea'da çalıştığı dönemlerde, Gökhan'ın Bayer Leverkusen'den Chelsea'ye transfer olmasını sağlamıştı.'' ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

''Fenerbahçe, yaz döneminde bize teklifte bulundu; ancak biz önceden Arnesen'e söz vermiştik. Bu sözümüzü geri alamazdık. Sözümüzü tuttuk. Gelen teklifler konusunda ayrıntıya giremedik. Ancak biz önümüzdeki yıllar için tekliflere açığız; belki önümüzdeki yıl bir kapı açılır, yeni biz tekliflere açığız. Hamburg'la kontratı 2 yıllık; ancak önümüzdeki dönemde Türkiye'ye gelme ihtimali olabilir. Konsept önemli, hocanın oyun stratejisi ve Gökhan'ın buna uyumu önemli. Gökhan gelebilir, neden olmasın."

GALATASARAY DA İSTEMİŞTİ
Galatasaray'ın da Gökhan'la ilgili bir talebi olduğunu belirten Demirtaş, ''O dönemki sportif direktör Adnan Sezgin'le bir görüşme yaptık. Fakat geçen kış ayında sezon sonu için Hamburg'a söz vermiştik; bu nedenle transfer gerçekleşmedi." diye konuştu.

Gökhan'ın milli takımda iyi bir çıkış yakaladığını ifade eden Bektaş Demirtaş, "Hiddink, Gökhan Töre'yi Chelsea'de izlemişti. Oyun stilini ve temposunu çok beğeniyor. Biz Gökhan'ın son durumundan çok memnunuz, büyük bir patlama yaptı. Beklentimizden daha iyi bir çıkış yaptı." dedi.

HAMBURG, MIROSLAV STOCH'U İSTİYOR MU?
Hamburg'un sportif direktörü Frank Arnese'nin Chealse'deki yıllarından tanıdığı Miroslav Stoch'u devre arasında Alman takımına isteyip, istemediğiyle ilgili soruya ise Demirtaş, şöyle cevap verdi:

"Bence mantıklı, oyuncuyu çok iyi tanıyor. Zamanında Chelsea'ye Stoch'u getiren de o idi. Hamburg'a yeni bir teknik direktör arıyorlar; eğer yeni teknik direktör de isterse, Stoch, Hamburg'a gidebilir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com