Fenerbahçe'ye yine taşlı saldırı!

Fenerbahçe'ye yine taşlı saldırı!
Fenerbahçe ile Göztepe arasındaki Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması öncesinde sarı-lacivertli takım otobüsüne taşlı saldırıda bulunuldu.

Göztepe maçı öncesinde Fenerbahçe Futbol Takımı'nı taşıyan otobüse bazı kişiler, Şükrü Saracoğlu Stadı'na girişi sırasında taşlar ve bazı yabancı maddeler attı.

Atılan taşlar nedeniyle otobüsün camının kırıldığı, kırılan cam parçalarından teknik direktör Aykut Kocaman'ın da hafif etkilendiği ifade edildi.

Bu arada, Fenerbahçe otobüsüne yönelik olay yaşandığı sırada, kendilerine ayrılan tribün girişine doğru gitmekte olan Göztepeli taraftarların da taş atan kişilere tepki gösterdiği belirtildi.

Öte yandan, Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yaşanan olayla ilgili olarak, ''Fenerbahçemiz, maç öncesi stada giriş yaparken, konuk takım taraftarının taşlı saldırısına uğradı'' denilerek, teknik direktör Aykut Kocaman'ın, ''Gün nahoş başladı. Normal şartlarda sağlıklı insanların olduğu ülkelerde bu tür maçlar şölen gibi geçer. Ancak nedense biz bir türlü bunları başaramıyoruz. Her şeyi şiddet ile ölçüyoruz. Stadımıza ağır bir şiddet altında geldik. Bize yapılması hoş olmadığı kadar, köklü bir takım olan Göztepe'nin yapması da hoş değil'' ifadelerine yer verildi.

MAÇ ÖNCESİ TRİBÜNDE GERGİNLİK

Maç öncesinde iki takım taraftarları arasında tribünde gerginlik yaşandı.

Sözlü sataşmalarla başlayan tartışmada Fenerbahçeli taraftarlar rakip takım taraftarlarının bulunduğu tribünle aralarındaki güvenlik şeridini aşmak istedi. Özel güvenlik elemanlarının engel olamadığı çok sayıda taraftar, Göztepe taraftarlarının bulunduğu bölüme doğru gidip, iki tribün arasındaki korkulukları tekmeledi. Daha sonra bölgeye ellerinde kalkanlarla çevik kuvvet ekipleri yerleştirildi. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com