Fenerbahçe'yi bekleyen asıl tehlike!

Fenerbahçe'yi bekleyen asıl tehlike!
Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Lazio'nun taraftar grupları, holigan yapısı ile korku salıyor.

UEFA Avrupa Ligi'nin çeyrek final basamağında İtalya'nın Lazio ekibi ile eşleşen Fenerbahçe ilk maçını 4 Nisan'da Kadıköy'de ikinci maçını ise 11 Nisan'da Roma'da oynayacak. Rövanş maçında Lazio taraftarlarının tribündeki yerlerini alamayacak olması büyük bir tehlikeyi de beraberinde getiriyor.

Dünyanın en çok tanınan taraftarları arasında yer alan Roma'nın mavileri, UEFA'dan aldıkları ceza nedeniyle rövanştaki maçta takımlarını yalnız bırakacaklar. Ancak tribünde yer alamayacak olan Lazio taraftarlarının özellikle stat dışında takımlarını desteklemeleri ve 'ateşli' yapılarını Türklere göstermek istedikleri konuşuluyor.

SS Lazio'nun en büyük taraftar grubu olan ve Nazi hayranlığı ile bilinen Irriducibili, tansiyonu yüksek maçlar öncesinde gösterdikleri saldırgan tavır ve holiganizm yandaşı yapılarıyla biliniyor. Futbol kamuoyu da bu nedenle İtalya'daki maçta Türklerin çok dikkatli olması gerektiğine dair yorumlar yapıyor.

İtalya'da yaşayan ve maçı evlerinin dışında izlemek isteyen Türk taraftarların özellikle atkı ve formalarla Lazio'luların olduğu bölgelerde gezmemeleri dile getirilirken örnek olarak Tottenham ile oynanan ve 20'den fazla İngilizin demir çubuklarla dövüldüğü maç gösteriliyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com