Fenerbahçe'yi Deniz Feneri'ne kurban ettiler

Fenerbahçe'yi Deniz Feneri'ne kurban ettiler
Gürsel Tekin AKP ve Erdoğan'la ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.

Genel seçimler öncesi CHP'nin iki numaralı ismi olan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ak Parti'nin yüzde 50 oranında oy alması, CHP'nin ise yüzde 26'da kalmasıyla geri plana çekildi. MYK toplantıları sonrası Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'ndan, Basın ve Propogandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirilmesi dikkat çekmişti.

TEKİN'DEN İDDİALI AÇIKLAMA

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Çağdaş Ses dergisine konuşan Tekin, gündeme ilişkin iddialı açıklamalarda bulundu.

Derin devletten şike soruşturmasına, İsrail'le yaşanan krizden Türkiye tarihinin en önemli davaları olan Balyoz ve Ergenekon davaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan Tekin, AKP'yi derin devletin güçlendirdiğini iddia etti.

İşte Gürsel Tekin'in açıklamalarının önemli başlıkları:

FENERBAHÇE'Yİ KURBAN ETTİLER

Deniz Feneri'ni kamufle etmek için Türkiye'nin Fener'ini kurban ettiler.

Mafia örgütlerine, çetelere, faili meçhullere bulaşmış, hukuk sistemini yok saymış kimler varsa gereken cezası verilsin, buna hiç tereddüt yok. Ama bu derin devletle hesaplaşmak filan değildir. Eğer bir derin devlet varsa, bu nasıl bir derin devletse solla hesaplaşmış, AKP'yi büyütmüş, AKP anlayışını büyütmüş.

Derin devletle hesaplaşılmadı, derin Dolmabahçe yaratıldı!..

Sayın Başbakan'ın bütün demeçlerine bakın. Hiçbir T.C. Başbakanı'nın cesaret edip söyleyebileceği kelimeler değildir. Yani, Sayın Erbakan dahil olmak üzere.

DANIŞTAY SALDIRISINI ERDOĞAN BİLİYORDU

Ergenekon ve Danıştay saldırısı Erdoğan'ın bilgisi dahilinde olmuştur..

Yani şimdi bunların hepsi senin bilgin dahilinde olmuş oluyor demektir. Ergenekon olaylarına bakıyorsun, daha tutuklanmadan kimin tutuklanacağı belli. Yani “tam bir organize iş.

İsrail'e karşı başkaldırış sunidir.. Çünkü Sayın Başbakan'ın Ortadoğu'da parlatılması gerekiyordu. Parlatılmasının yolu da Ortadoğu halklarının gözünü boyamak için İsrail'e karşı suni bir başkaldırışla ancak mümkün olabilirdi.

İSRAİL BAYRAĞI YAKTILAR

Erdoğan ve Gül'ün ayaklarının önünde ABD ve İsrail bayrakları yanmıştı..

90'lara bakalım. İlk Körfez olayına bakalım. Kuveyt'le başlayan hani. Her Cuma İstanbul'un ana merkezlerinde binlerce insan Amerika'yı ve İsrail'i protesto ediyordu. Ve dönemsel resimlere bile baktığımızda görebildiğimiz bir gerçek vardı. Bu insanların önderleri kimdiler biliyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanı o zaman Genel Başkan Yardımcısı, Sayın Başbakan da İl Başkanıydı RP'de. Ne gariptir, o camilerin önünde Cuma namazından sonra binlerce tekbir sesleriyle “Kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail!” denildiğinde bu iki şahsiyetin ayaklarının önünde ABD ve İsrail bayrakları yanıyordu. 90'lı yıllarda da Ortadoğu'da gerginlik vardı. Ama kimsenin burnu kanamış mıydı?

Devrimcilikten vazgeçersek başkası oluruz.. Kökümüzde Mustafa Kemal, cesaretimizde Deniz Gezmiş vardır..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com