Fenerbahçe'yi Mini Cooper yaktı

Fenerbahçe'yi Mini Cooper yaktı
Şike davası Yargıtay kararına kadar nihayetlendi. Gerekçeli kararda en önemli unsurlardan biri Mini Cooper oldu.

Karar duruşmasında mahkeme başkanı hakim Mehmet Ekinci, açıklayacakları gerekçenin çok önemli olduğunu; hatta verdikleri karardan bile daha mühim olduğunun altını çizdi.

ŞİKE VE TEŞVİK ANLAŞMASI YAPILDI

Yaklaşık 1000 sayfa olması beklenen karar gerekçelerinde heyet, tüm cezaları tek tek neye göre verdiğini dile getirecek. Bu metin yaklaşık 2 ay içinde ortaya çıkacak. Radikal gazetesinden Kenan Başaran'ın haberine göre; heyet tapeler ve fizik takipler arasında sağlam bir ilişki kurdu. Yani telefonda ne konuşulduysa bunun uygulamaya da sokulduğuna hükmetti. Heyet, telefonda yapılan görüşmeler çerçevesinde şike ve teşvik anlaşmaları yapıldığını; bunun için mutabık kalınan paraların da alınıp verildiğine ikna oldu.

EV PARASI!

Sanık avukatları başından itibaren "Hani nerede şike paraları" diye sorup durdu. Mahkemenin para trafiğindeki en önemli kanıtlarından biri Mehmet Yenice, Yavuz Ağırgöl ve İlhan Ekşioğlu arasında konuşulan 'ev parası'. Heyet bu paranın gerçekten ev alım parası olduğuna ikna olmadı.

FENERBAHÇE'Yİ MINI COOPER YAKTI

Mahkeme, Fenerbahçeli yöneticilerinin para hareketlerini reddetmediklerini ancak bunların transfer veya Trabzonspor'un şike veya teşvik faaliyetlerini önlemek için yapılan masraflar olduğunu yönündeki savunmalarından da pek ikna olmuş gözükmüyor. Ve şu meşhur Mini Cooper... Sivas kalecisi Korcan Çelikay'a şike amaçlı verildiği söylenen ancak Abdullah Başak'ın kazkardeşine aldığını söylediği MiniCooper da önemli delillerden sayıldı. Başak, bu araç için hakime, kilolarını göstererek, "Bir bana bir de MiniCooper'a bakın sayın hâkim" demişti. Özellikle Başak'ın bu araçla ilgili esprileri mahkemeyi izleyenleri kahkalara boğmuştu. Ne var ki bu aracın alım satımı da davanın en önemli delilleri arasında yer aldı.

DEMİRÖREN'İN İFADESİ BEŞİKTAŞ'I MAHKUM ETTİ

Fenerbahçe gibi Beşiktaş da özel yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesi 'nce mahkûm edildi. Beşiktaş 'ın mahkumiyetinde de Bursa'da Yusuf Turanlı ile yapılan ve mahkemeye göre gizli olan görüşme ile İbrahim Akın'ın ilk ifadeleri etkili oldu. Eski Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in, "Akın ve Alın'ın transferinden haberim yoktu" demesi de Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'nun mahkûmiyetinde etken oldu.

DOSYA YARGITAY'DAN DÖNMEZ

Elbette mahkemenin mahkumiyet gerekçeleri bunlarla sınırlı değil. Tamamı yaklaşık 2 ay içinde netleşecek ve Yargıtay süreci başlayacak. Bugünkü koşullarda heyet dosyanın Yargıtay'dan döneceğine pek ihtimal vermiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com