Fenerbahçe'yi yakan köstebek kim?

Fenerbahçe'yi yakan köstebek kim?
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Liginden men edilmesinin arkasında önce Galatasaray'ın olduğu ve bazı Galatasaraylıların UEFA'yı mail bombardımanına tuttuğu iddia edilmişti.

Daha sonra da kendisine gazeteci diyen bir kişi çıkıp, Fenerbahçe'yi UEFA'ya kendisinin şikayet ettiğini iddia etmişti. Fakat gerçekleri başka...

İŞTE UEFA'NIN RESMİ KARARI

Şike konusunda çok '0 tolerans' iddiasıyla yola çıkan UEFA'nın İcra Kurulu vasıtasıyla 2011 yılının başlarında, UEFA'ya bağlı federasyonlar içinde kendi atadığı memurlar aracılığıyla bir iletişim ağı kurdu.

UEFA'nın kurduğu iletişim ağına bağlı olan bu kişiler; oyuncular, hakemler ve antrenörlerin yanı sıra potansiyel şike olaylarıyla ilgili olarak da UEFA'nın Nyon'daki genel merkezine bilgi aktarımı yaptılar.

UEFA federasyonlar içinde memur tayin ettiği bu kişilerin (bir çeşit köstebek diye de yorumlanabilir) aldıkları paraları ve bilgi akışının doğru sağlanabilmesi için gerekli olan finansmanı da yine kendi sağladı, sağlamaya da devam ediyor.  

Ortaya çıkan bu son bilgiler doğrultusunda, UEFA Başkanı Michel Platini'nin Avusturya-Türkiye maçından önce yaptığı, 'Dava sonuçlanınca Fenerbahçe'nin ne yaptığını herkes öğrenecek' sözünün kaynağı da ortaya çıkmış oluyor.

 

 

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com