"Fener'den önce Platini temizlenmeli"

"Fener'den önce Platini temizlenmeli"
UEFA Başkanı Michle Platini, 2007 yılında Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile bir araya gelmiş, başka hiçbir takımın yöneticisi ile görüşmemiş, hatta sadece Şükrü Saracoğlu Stadın

 Hatta Aziz Yıldırım, Platini'nin ziyareti ile ilgili olarak, “UEFA Başkanı Platini'nin Türkiye ziyaretinde sadece Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaret etmesi, stadımızı gezmesi bizim için onur kaynağı olmuştur” açıklaması yapmıştı.


Çok değil aradan dört yıl geçti. Fenerbahçe ile UEFA birbirine iki düşman kurum haline geldi. UEFA Başkanı Michel Platini, Fransız Le Monde gazetesine verdiği demeçte “Fenerbahçeliler eskiden beni severdi ama şu anda bulsalar beni asarlar” diyerek nefrete son noktayı koydu.


YABANCI PATRONLARA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR
Peki Michel Platini ile ilgili en sert söylemleri yapan ve Platini için 'iki yüzlü' diyen İngiliz Daily Mail gazetesi yazarı Martin Samule'e ulaştık. UEFA'nın Başkanıyla ilgili onun görüşlerini sorduk. Samuel, Platini'yi, İngiltere'deki kulüplerin yabancı patronlara satışı konusunda ağır dille eleştiriyordu. İngiliz kulüplerinin yabancı patronlara bizim tabirimizle 'peşkeş çekildiğini' iddia ediyor ve 'Finansal Fair-Play'den bahsedip, kulüplerin yabancılara satılmasına ses çıkarmıyor. Çünkü onlardan korkuyor” demişti.
 

İşte Samuel'in Platini ile ilgili yorumları:


HER SÖYLEDİĞİNİZ YAZMAKTAN KORKTUK
Onun için tek önemli olan Şampiyonlar Ligi. Siz yerel liginizde ne yapıyorsunuz, önemli değil. UEFA Avrupa Liginde olanın da onun için bir değeri yok. G-14'ün esiri olmuş durumda. Onlar ne derse kabul eder. Şu andaki tek amacı ECA ile UEFA ve FIFA arasında sona erecek memorandumun devamını sağlamak. O yüzden Fenerbahçe'yi değil, Türkiye'yi de feda eder. Çünkü memorandumun bozulması Şampiyonlar Liginin de sonu anlamına geliyor. Şampiyonlar Ligindeki sorun 2,2 milyar euro'luk bir pazarın kaybolması demek. Dev rakamın kaybı ise UEFA birliğinin sona ermesi demek. UEFA'nın sponsorları 'temizlik' üzerinde özellikle duruyor. Sanki bu sponsorlar (Biz artık onları yazmayalım. Onun kadar cesur değiliz. Arkamızda Daily Mail yok) kendileri çok temizmiş gibi davranıyor. UEFA, '0' tolerans ve futbolda temizlikten bahsediyorsa önce Michel Platini'yi temizlemeli.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com