Fener'e kaçak dolgu soruşturması

Fener'e kaçak dolgu soruşturması
Dolgu çalışmalarını 'kaçak olduğu gerekçesiyle' durduran Kadıköy Belediyesi, Fenerbahçe'ye soruşturma başlattı.

Fenerbahçe Burnu’nda yaklaşık 1 ay önce dolgu çalışmaları için kamyonlarla hafriyat getirilerek sahile boşaltıldı. Faruk Ilgaz Spor Tesisleri’nin bulunduğu sahilde iş makineleriyle yapılan çalışmalar sonucunda Fenerbahçe Kulübü tarafından yaklaşık 15 metrekarelik alana dolgu yapıldı. Ancak Fenerbahçe Kulübü’nün sahil dolgu çalışmaları için gerekli izinleri almadığını ve deniz kenarında yapılan dolgunun kaçak olduğunu fark eden Kadıköy Belediyesi bölgeye bir ekip yollayarak dolgu çalışmalarını durdurdu.

Fenerbahçe Burnu sahilinde dolgu yapılabilmesi için Fenerbahçe Kulübü’nün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan izin alması gerektiğini belirten Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, “Fenerbahçe Burnu’nda yapılacak herhangi bir sahil çalışması için firmaların projelerini önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na onaylatmaları gerekir. Projeler onaylandıktan sonra bölgede yapılacak çalışmalar için bakanlık tarafından belediyemizin mutlaka bilgilendirilmesi lazım. Ancak Fenerbahçe Kulübü’nün sahile dolgu yapacağı ile ilgili ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ne de Fenerbahçe Kulübü’nden bize herhangi bir bilgilendirme yazısı gelmedi. Dolayısıyla Fenerbahçe Kulübü tarafından yapılan dolgu kaçak olduğu için dolgu çalışmaları belediyemiz tarafından durdurulup incelemeye alındı” dedi.

Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı dolgu çalışması gibi daha önce Galatasaray Kulübü tarafından da sahilde yapılan düzenleme için izin alınmadığını belirten Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk, “Fenerbahçe Burnu’nun birçok bölgesinde son 20 yılda dolgular yapıldı. Bu bölgedeki dolgular için izin alınmadığını düşünüyorum” dedi.

'PROJEMİZİ BELEDİYEYE SUNDUK, ONAY BEKLİYORUZ'

Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz ise Faruk Ilgaz Spor Tesisleri’nin bulunduğu kıyı bölgesinde çalışma için bakanlıktan gerekli izinlere sahip olduklarını belirtti. Yılmaz “Tesisimizin bulunduğu kıyıyı düzenlemek için 2 yıl önce bakanlıktan izin aldık. Aldığımız izinler doğrultusunda bu bölgede çalışmalar yapıyoruz. Sahil düzenlemesi ile ilgili projemizi Kadıköy Belediyesi’ne sunduk. Ancak projemiz henüz onaylanmadı. Projenin onaylanmasını bekliyoruz” diye konuştu.(MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com