Fener'i nasıl savunacak? İşte bilinmeyenler...

Fener'i nasıl savunacak? İşte bilinmeyenler...
Fenerbahçe'yi CAS'ta savunacak Belçikalı avukat Jean Louis Dupont'un savunmasının detayları da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Türkiye'de spor gündemini baştan aşağı değiştiren Fenerbahçe'yi CAS'ta savunacak Belçikalı avukat Jean Louis Dupont'un savunmasının detayları da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Fenerbahçe'nin CAS'ta yapacağı savunmada UEFA'nın avukatlarının ise, kurumlarını UEFA statüsünde 50. maddesinde yapılacak değişiklik üzerinden savunacaklar.

27 Nisan 2007'de yapılan değişiklik sonrası 50. maddenin 3. fıkrası bir kulübün doğrudan ve dolaylı olarak ulusal veya uluslararası bir maç sonucunu etkileme faaliyetinde bulunması halinde hiçbir disiplin prosedürü gerektirmeden doğrudan UEFA müsabakalarına katılmaktan men edileceği kararını almıştı.

Zaten; Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi reklamlarında da bu fıkraya atıfta bulunularak "27 Nisan 2007 tarihinden itibaren" vurgusu yapılıyor.

Porto da, eksi 6 puan cezasını 2003-04 sezonundaki maçlardan (yani 27 Nisan 2007 tarihinden önce) aldığı için organizasyona katılabilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com