Fener'in işte o çılgın projesi

Fener'in işte o çılgın projesi
Aziz Yıldırım'ın büyük projesinin adı kondu: Fenerbank

Son hazırlıkların yapıldığı çalışma hayata geçerse kulüp bir ilke imza atacak. Ama atılımlar bununla da bitmeyecek, Fenerbahçe gayrimenkul sektörüne de girecek.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın merakla beklenen projesi ve detaylar sonunda su yüzüne çıktı... Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, ‘büyük hamlenin’ ipuçlarını verip, “Bekleyin” diyen Yıldırım’ın, yatırım sektörüne gireceği ve Fenerbank adıyla bir banka kuracağı öğrenildi. Dev proje için kurmaylarıyla çok gizli ve yoğun bir çalışma içinde olan Sarı-Lacivertliler’in başkanının 2 hafta içinde müjdeyi Fenerbahçe camiası ile paylaşması bekleniyor.

İnşaat işine de giriyor.

Ayrıca Fenerbank’a bağlı bir finans şirketinin kurulması da Yıldırım ve beyin takımının gündeminde. Ancak projeler bununla da bitmiyor. Aziz Yıldırım’ın yakın gelecek planlarından biri de gayrimenkul piyasasına girmek. Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanındaki Kenan Evren Lisesi’nin arazisini alacak Fenerbahçe Başkanı’nın burada büyük bir inşaata imza atacağı ve bu hedef paralelinde de Fenerbahçe Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi’ni hayata geçireceği ortaya çıktı.

Kimler banka kurabilir?

Özel ve tüzel kişilerin banka kurması için bazı şartlar aranmakta. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)  kurul üyelerinin en az beşinin olumlu oy vermesi halinde kuruluş talebi kabul edilmiş olur. Banka kuracak kişilerin, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan dolayı ceza almamış olması ve 300 milyon Dolar’lık nakiti de BDDK’na göstermesi gerekir.(VİA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com