"Fener'in kadınları" dünyaya örnek oldu!

"Fener'in kadınları" dünyaya örnek oldu!
Belçika'nın La Derniere Heure gazetesi Fenerbahçe-Manisaspor maçındaki kadınlar matinesiyle ilgili ilginç yorumlar yapıp! Bu uygulamayı kendi ülkelerinde de istediler.

Belçika'da geçen hafta oynanan Genk-Standard maçı 'ırkçı' tezahüratlar nedeniyle yarım kalmış, Belçika Futbol Federasyonu Genk kulübüne sadece 600 euro para cezası vermişti.  

Ligde yer alan diğer takımların taraftarları federasyona ateş püskürürken, La Derniere Heure gazetesi ortaya ilginç bir öneri getirdi.

İşte o haber: Fenerbahçe tribünlerinde sadece kadınlar ve çocuklar vardı. TFF iyi bir kararlar erkeklere ceza verdi. Maça sadece kadınlar ve çocuklar alındı. Orijinal bir karar ve çok şık bir gece oldu. 40.000 kadın ve 12 yas altında çocuk vardı. Bu ne kampanya, ne de tanıtım amaçlıydı. TFF'nin ceza kararıydı. Seyircisiz oynanmasın diye erkeklere izin yoktu. Kadınlara hoşgörü ile maç açıldı. Böylece kadınlar için futbol açılımı oldu. Amaç sporu iyi tanıtmak ve futbolda şiddete yer olmadığını ve hoşgörü içinde geçmesi gerektiği mesajını vermekti. Üç beş holigan yüzünden kulüp bos yere ceza alıyordu. Bu güzel formülle TFF'yi alkışlamak gerek. Avrupa'da da bu tür kararlarların alınmasını umut ediyoruz. Çok iyi bir performans ve çok ilgi gördü. Kazasız bir şekilde maç sona erdi. Ne zaman Belçika'da böyle bir karar alınır; hele Genkli holiganlar için tavsiye ediyoruz.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com