Ferdi Tayfur: "Resmen çaldı neden uzlaşayım"

Ferdi Tayfur: "Resmen çaldı neden uzlaşayım"
Ferdi Tayfur'un Ata Demirer'e açtığı tespit davasının ilk duruşması görüldü.

Ferdi Tayfur'un 'Berlin Kaplanı' adlı filmini kendisine ait olan "Lambalı Saz" isimli senaryosundan esinlenerek çektiği iddiasıyla Ata Demirer hakkında açtığı tespit davasının ilk duruşması dün görüldü. İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya Ferdi Tayfur avukatı Ünver Yörüger ile katılırken, Ata Demirer'i ise ünlülerin avukatı Aydın Kurban temsil etti. Duruşmada hakimin sulh görüşmelerinin yapılıp yapılmadığını sorması üzerine Tayfur "Ne uzlaşması, resmen benim senaryomu çaldılar. Benimle kimse görüşmedi" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Demirer'in avukatı Aydın Kurban ise müvekkilinin Ferdi Tayfur'u sevip saydığını, ancak ortada bir hırsızlık suçlaması olduğu için müvekkilinin sulh isteyeceğini düşünmediğine dikkat çekti ama yine de kendisiyle görüşeceğini belirtti. Mahkeme, yargılamanın esasına geçilmeden önce yasa gereğince sulh konusunda görüşme yapmaları için süre vererek duruşmayı kasım ayına erteledi.

'HAYATIMDA BİR DEFA GÖRDÜM ADAMI'

Duruşma çıkışında açıklama yapan Ferdi Tayfur ise "Avukatımla aramızda konuşup uzlaşma konusunda karar vereceğiz. Yargıya intikal eden bir şey konusunda konuşmak sakıncalı. Haklıyken haksız duruma düşeriz" dedi. Basın mensuplarının duruşmada Aydın Kurban'ın 'Müvekkilim Ferdi Bey'i sevip sayar' şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine ise "Her şey olduktan sonra kendi kendine konuşuyor. Hayatımda bir defa gördüm adamı" diye konuştu. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com