“Fernandes’i değil Fenerbahçe’ye, dünyadaki hiçbir takıma vermem”

“Fernandes’i değil Fenerbahçe’ye, dünyadaki hiçbir takıma vermem”
“Bizim gibi kenetlenen, bu kadar birbirini seven ve kazanmak için her şeyini yapan bir ekip hiçbir yerde yok. Bizi 3-5 maç kazanmak, 38 gol atmak kesmez. Potansiyelimizi gösterdik, şimdi hedefe ilerlemeliyiz.”

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, tatilini geçirdiği Kıbrıs’ta Girne Amerikan Üniversitesi’nin paneline konuşmacı olarak katıldı. Sezonun geride kalan ilk yarısını masaya yatıran Aybaba, seminerde ‘Feda’ parolasıyla başlanan sezonda tarih yazan futbolcularına övgüler yağdırdı. Konu yelpazesi oldukça geniş konuşmada transfere değinen başarılı çalıştırıcı, A Milli Takım’ın hocası Abdullah Avcı’ya da sitem ederken şu ifadeleri kullandı:

“Maçlar da dahil olmak üzere bırakın Türkiye’yi Avrupa’da bile bu kadar kenetlenmiş, bu kadar birbirini seven, bu kadar birbirini anlayan, bu kadar maç kazanmak için sahaya her şeyini yansıtan Beşiktaş gibi bir takım yoktur.. Biz daha yolun başındayız. Bir iki adım ilerleyebildik. Bu Beşiktaş büyük bir takımdır. Beşiktaş’ı 3-5 tane maç kazanmak, 38 tane gol atmak kesmez. Bu takımın daha büyük hedefleri olması lazım. Sadece böyle bir ışığın olabileceğini gösterdik. Bu ışığın güneş haline gelmesi lazım bundan sonra. Aynı bu kenetlendiğimiz gibi her yerde kenetlenip bu takımı çok büyük hedeflere doğru taşımamız gerektiğine inanıyorum.

‘AVCI’YA KIRGINIM!’

Bugüne kadar bu kadar boş harcanan paraların devamını getirmeyelim. Biz Beşiktaşlı olarak bu takıma daha farklı şeyler yapalım, sistem takımı yapalım. Yoksa 300 milyon TL de biz harcardık, 800 olurdu borç. Ama sonunda ne değişecekti, hiçbir şey. Biz buna karşı bir şeyler oluşturmaya çalıştık. Yani paramız var, Beşiktaş’ın malı da var mülkü de var arkadaşlar. Sat sat bitmez merak etmeyin.

İlk yarıya baktığımız zaman Beşiktaş’ta yükselen oyuncular vardı. Bununla ilgili Milli Takım kadrosunu seçenlerin tercih etmemesi beni gerçekten çok kırdı. Abdullah Avcı’yla iki kez görüşmemizde bunu ona da söyledim.”

'BATUHAN BAŞIMIZIN BELASI'

“Forvet olarak sadece Almeida vardı elimizde. Yani siz bu transferlerin hikâyelerini bilmediğiniz için zannediyorsunuz ki her şey önümüzdeydi ve biz gittik Batuhan’ı, McGregor’u, Uğur Boral’ı aldık. İnsanlar ‘Nasıl böyle hatalı transfer yapıyorlar?’ diye düşünüyor. Biz bunları hep küçük küçük hamleler olarak düşündük.

İleride oynatabileceğimiz sadece Almeida vardı. Almeida sakatlanırsa kimi oraya koyacağız diye bir sürü plan yaptık. Her gün başımız ağrıyor arkadaşlar. Günde 2 kez asprin içiyoruz. Saha içinde “Kimi çıkaralım?”, “Kimi değiştirelim?”, “O olmazsa üçüncü kim?” diye kafa patlatıp duruyoruz. Yine ortaya bir şey çıkmıyor.

Mesela ‘Batuhan’ı alalım’ dedik o sıra kiralık satışa çıktı biz de aldık. O başımızın belası. Şimdi devre arası onun performansına bakacağız. Onun gerçekten bir şeyleri daha iyi yapmak için önünde devre arası kampı var. Yapmazsa bizim de yapacağımız bir şey yok arkadaşlar.”

YARDIMCILARIM OLMADAN ASLA!

Samet Aybaba, panele katılmadan önce yardımcılarına güzel bir jest yaptı. Girne Amerikan Üniversitesi’ndeki organizasyona katılmak için teklif aldığında “Ben tek başıma gelemem. Bir ekibim var. Recep Çetin, Ulvi Güveneroğlu ve Mehmet Tezcan da benimle panele katılacaksa o zaman gelirim” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine üniversite yetkililer panele Aybaba’nın yardımcılarını da konuşmacı olarak çağırdı.

'FERNANDES'İ SATMAYIZ'

Aybaba Fernandes konusuna son noktayı koydu: “Fernandes’i değil F.Bahçe’ye, dünyadaki hiçbir takıma vermem.”

'CENK KENDİNİ GELİŞTİRMELİ'

“Ben de yerli kalecinin oynamasından yanayım. Ama Cenk’in gelişim sürecini tamamlaması lâzım. Cenk çok iyi bir çocuk, çok yetenekli ama şu an Beşiktaş biraz daha farklı bir mücadele verecek. Kendisini geliştirmesi lazım. Çok aradık, sonunda McGregor’u aldık.” (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com