Fernando Torres Beşiktaş'a doğru mu?

Fernando Torres Beşiktaş'a doğru mu?
Fikret Orman'dan Torres açıklaması!..

Türkiye Futbol Adamları Derneği Bursa Şubesi'nin düzenleyeceği, ''Futbolun Zirvesi'' adlı panele katılmak üzere Bursa'ya gelen Orman, Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Orman, Beşiktaş olarak yeşil sahalarda dostlukların ve sporun güzelliklerin olmasını istediklerini söyledi.

Spor adamlarının buna öncü olması gerektiği düşüncesini taşıdıklarını dile getiren Orman, ''Taraftar kavga ediyor, bir sürü olaylar çıkıyor, insanların çoluğu, çocuğu, aileleri üzülüyor, sıkıntılar doğuyor. Netice itibariyle bu bir spor olayı. Bu olaylardan herkes rahatsızlık duyuyor. Buna katkı sağlamayı düşünüyoruz. Biz Türkiye'ye mal olmuş bir kulübüz. Çirkinliklerin ortadan kalkmasını istiyoruz. Biz spor insanı olarak ne katkı vereceksek, ona çalışıyoruz'' diye konuştu.

Ali Osman Kahya da ziyaretinden dolayı Fikret Orman'a teşekkür ederek, ''Spor kardeşlik, barış, dostluktur, bunların birleştiği bir aktivitedir. Ancak Türkiye'de ve dünyada gördüğümüz gibi bazı olumsuzluklar yaşanabiliyor. Bunların üzerinde fazla durmamak lazım, genellememek lazım. Zaman zaman böyle olaylar olur. Bizim bu olayı yatıştırmamız ve sükunete erdirmemiz gerekiyor. Sizleri burada görmek bizi mutlu etti. Umarım barışa bir katkımız olur. Bu girişimin birlik ve beraberliğimizin tesisine bir katkısı olacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Daha sonra Orman, Kahya'ya Beşiktaş forması hediye etti.

Ziyaretin ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Orman, sporun dostluk, sahada oynanan bir oyun olduğunun herkes tarafından anlaşılması gerektiğini belirterek, ''Tabii ki herkes kendi taraftarı olduğu takıma destek verecektir. Arada espriler olacak, birbirini kızdırmalar olacak. Bunları hepimiz yapıyoruz. Ama şiddet, kin, nefret, sporun içinde olmayacak şeyler. Ülkemizin toplumsal uzlaşı aradığı bir ortamda bunlardan bir spor adamı olarak rahatsızlık duyuyorum. Biz büyük camiayız. İlk adımı atmak bize düşerdi. Biz de onun gereğini yapıyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

''BURAYA BARIŞ İÇİN GELDİM''

Orman, bir gazetecinin, ''Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, bu işin tabandan çözülebileceğini söyledi. Bununla ilgili bir yorumunuz olacak mı?'' sorusunu, ''Çok yorum yapmak istemiyorum. Ben buraya barış için geldim. Bu polemiklere girersem o polemikler insanları üzer. Biz kendi niyetimizi söylüyoruz. 'O öyle oldu bu böyle oldu' diye girersek polemik yaratırız. İbrahim başkanın kendi fikridir, saygı duyuyorum ama ben kendi düşüncelerimin doğru olduğuna inanıyorum. Çünkü bu gibi şeyler, dünyanın her yerinde liderler tarafından, kanaat önderleri tarafından düşünülecek şeylerdir'' diye yanıtladı.

''Bursasporlu yöneticilerle görüşecek misiniz?'' sorusu üzerine de Orman, ''Hayır görüşmeyeceğim'' dedi. Orman, Bursasporlu taraftarlarla görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin soru üzerine ise ''Ben Beşiktaş Kulübü başkanıyım, camia başkanıyım. Ancak kendi seviyemdeki kişileri muhatap alırım'' dedi.

FERNANDES VE TRANSFER KONUSU

Fernandes'e gelen teklifler ve transfer çalışmalarına ilişkin soruları da yanıtlayan Orman, Fernandes dahil birçok oyuncularına talep olduğunu vurguladı. Orman, oyuncularına başarılı oldukları için teklifler bulunduğunu belirterek, ''Fernandes ile sözleşmemiz var. Ayrılmak istemiyoruz, hatta uzatmak istiyoruz. Ancak bunları düşünmüyoruz. Şu an en çok konsantre olduğumuz şey, ligin ikinci yarısı'' diye konuştu.

Chelsea'de forma giyen Fernando Torres'in transferi için İngiltere'ye gidecek misiniz?'' sorusuna Orman, ''Beşiktaş'ta transferi başkan yapmaz. Orada yetkili, etkili düzgün arkadaşlarımız var. Ben sadece işin finalinde belki orada olurum. Bana ihtiyaç olursa orada olurum. Benim bir yere gittiğim yok'' cevabını verdi.

Orman, Beşiktaş'ın ligin ilk yarısında iyi işler yaptığını ve devreyi liderin 3 puan gerisinde tamamladığını da vurgulayarak, ''Ortada başarılı bir takım var. Rakiplerimize baktığımız zaman ortada bizim haricimizde başka bir transfer yok. Sezon başında, 'Beşiktaş lisanslarını alamaz, o paraları ödeyemez' denirken şu anda 'transfer yapın' diye baskı geliyor. Demek ki iyi işler yapmışız. Ama ben kamuoyunun baskısına göre transfer yapmam. Eğer şartlarımıza uyan bir şey olursa onu yaparız'' diye konuştu. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com