Fesat Medya Grubu Provokasyon Peşinde!

Fesat Medya Grubu Provokasyon Peşinde!
Zaman,ilköğretim öğrencilerinin Mustazaflarla Dayanışma Derneği'nin çağrısıyla okula türbanla gittiklerini yazdı. Yanıt gecikmedi: Fesat Medya Grubu provokasyon peşinde...

Üniversiterde türban sorununun çözüm arayışlarının arttığı bir süreçte, bazı illerde ilköğretim okulu öğrencilerinin de okula türbanla girmeye çalışması ‘provokasyon’ tartışması başlattı. Zaman gazetesi kaosa bazı yöneticileri Hizbullah davasında yargılanan Mustazaflarla Dayanışma Derneği’nin (Mustazaf-Der) organı Doğruhaber gazetesinin ‘kızlarınızı okula başörtülü gönderin’ şeklindeki haberinin neden olduğunu yazdı. Mustazaf-Der Diyarbakır Şube Başkanı Osman Aktaş, böyle bir çağrı yapmadıklarını açıklarken Zaman gazetesi için ‘Fesat Medya Grubu’ ifadesini kullandı.

‘Zamanlaması manidar’
Hafta başında AKP yöneticileri türban sorununa çözüm aramak için muhalefet partileriyle görüşme turuna çıkmışken Adana’da bir ilköğretim öğrencisinin başörtüsüyle derslere girmek istemesi tartışmayı yeni bir mecraya taşıdı. Adana’nın ardından Mersin, Diyarbakır, ve Konya gibi illerde de ilköğretim öğrencileri türbanla derslere girmeye kalkışınca, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu bu girişimleri ‘manidar’ bulduklarını belirterek “Birileri çözüm sürecini provoke etmeye çalışıyor” yorumunu yaptı.
Zaman gazetesi ise önceki günkü haberinde ‘ilköğretimdeki çocukların başörtüsüyle okula girmesi’ için çağrıyı 1 Ekim’de ‘Doğruhaber’ gazetesinin yaptığını yazdı. ‘Başörtüsünde bildik senaryo’ manşetini atan gazete, Mustazaf - Der’e yakınlığıyla bilinen gazetenin bu çağrısını ‘provokasyon’ olarak nitelendirdi.

‘Fesat Medya Grubu’
Doğruhaber gazetesi ise Zaman’a internet sitesine dün koyduğu ‘Fesat Medya Grubu provokasyon peşinde’ başlıklı bir haberle yanıt verdi. Haberde şöyle deniliyordu: “Fesat medyasının ağabeyi konumundaki Zaman gazetesinin gazetemizi de hedef alan perşembe günkü iğrenç haberi, ikinci yılına giren ilköğretimde başörtüsü ile derslere girmekten kaynaklanan mağduriyetlere bir darbe indirme girişimi olarak değerlendirilebilir.”

‘Çağrımız olmadı’
Dün konuya ilişkin Radikal’in sorularını yanıtlayan Mustazaf-Der Diyarbakır Şube Başkanı Osman Aktaş ise şunları söyledi: “Dernek olarak hiçkimseye okula başörtüsüyle gitme çağrımız olmadı. Olsa biz bunu gizli-saklı yapmayız. Derneğin şubelerinin olmadığı illerde de benzer girişimler oldu. Bakanın durup-dururken (Hüseyin Çelik’i kastediyor) provokasyon demesi talihsiz bir açıklama oldu. Hesapsız kitapsız yapılan bu açıklamayı yadırgıyorum.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com