Festival gibi kermes

Festival gibi kermes
Kütahya'nın Pazarlar Sofular İlkokulu Anasınıfı öğrenci ve velileri tarafından düzenlenen kermese vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kütahya'nın Pazarlar Sofular İlkokulu Anasınıfı öğrenci ve velileri tarafından düzenlenen kermese vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 

Kermesin hazırlanışında okul idareci ve öğretmenlerinin önderliğinde Belediye Başkanı Mehmet Ali Özdemir ve halkın büyük bir desteği ile yapıldığı bildirildi.

Kermeste Anasınıfı öğrencilerinin yıl boyunca yaptığı etkinlikler ayrı bir stantta sergilendi. Anaokulu öğrencilerinin yıl içerisinde yaptıkları resimlerin sergilendiği sergi büyük ilgi gördü. Okulun 4 ve 5 yaş grubu öğrencileri tarafından serbest zaman, fen-doğa etkinlikleri ve sanat etkinlikleri çerçevesinde yapılan resim sergisine özellikle öğrencilerin aileleri büyük ilgi gösterdi. Küçük parmakların oluşturduğu eserlerin arasında ebru, yırtma yapıştırma, kolaj, üç boyutlu maketler bulunuyor.

Öğrenci velilerinin hazırlamış olduğu pastalar, börekler, yufkalar, gözlemeler okul yararına satıldı. Festival havasında yapılan kermes belde halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Sofular Belediyesi bahçesinde düzenlenen etkinliklere Pazarlar Kaymakamı İshak Çınar, Garnizon Komutanı Cengiz Kuzu, Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, Sofular Belediye Başkanı Mehmet Ali Özdemir, İl Genel Meclis üyesi Celal Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sevgi, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Durmaz, daire müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Bu konuda açıklama yapan Sofular İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Yıldırım, “Anasınıfı öğrencilerimizin yıl boyu hazırladıkları ebru, yırtma yapıştırma, kolaj, üç boyutlu maketler, serbest zaman, fen-doğa etkinlikleri ve sanat etkinliklerinin sergilendiği sergiyi kermes ile birleştirerek festival havasına girdi. Bu kermes’in düzenlemesinde bizlere destek veren Başta Belediye Başkanımız Mehmet Ali Özdemir’e ve belde halkına sonsuz şükranlarımı sunarım” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com