Fethiye’de Tsunami Haberlerine Tepki

Fethiye’de Tsunami Haberlerine Tepki
Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Metin Talaş, Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Yavuz Torunoğulları ile AKUT Fethiye Birim Sorumlusu Sadi Çidem, depremin ardından yapılan tsunami haberlerine tepki gösterdi

MUĞLA - Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Metin Talaş, Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Yavuz Torunoğulları ile AKUT Fethiye Birim Sorumlusu Sadi Çidem, depremin ardından yapılan tsunami haberlerine tepki gösterdi.
Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Metin Talaş, Pazar günü saat 15.44’te merkezi Ölüdeniz açıkları olan 6.0 şiddetindeki deprem sonrası birkaç binada ufak hasarlar ve panik sebebi ile küçük yaralanmalar dışında hiçbir can ve mal kaybı meydana gelmediğini belirterek, “Fethiye’de artçı sarsıntılar ile beraber üretilen dedikodu ve söylentiler ulusal basında panik havası şeklinde yansıtılmaktadır. Deprem değil, bina öldürür düşüncesinden hareketle olası depremlere karşı her türlü önlemlerin alınması gerektiğini unutmadan, panik havası yaratmadan ve güzel ülkemizin göz bebeği, Fethiye ve Ölüdeniz’e telafisi zor hasarlar vermeden, bu sürecin tamamlanması adına konuyla ilgili olan herkesi sağduyulu ve özenli davranmaya davet ediyoruz. Söylentilere inanılmamasını istiyoruz. Bu konuda Prof. Dr. Ahmet Cevdet Yalçıner, koordinesinde Avrupa Birliği tarafından finans edilerek yaptırılmış tsunami riskinin olmadığı ile ilgili rapor da vardır” dedi.
Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Yavuz Torunoğulları da “Deprem felaketini atlattık ama medya felaketini atlatamadık. Bu konuda yasal haklarımızı kullanacağız. Fethiye dışındaki resimlere fotoshop yardımı ile plakaları kapatarak ulusal medyada ve internet sitelerinde yönlendirme yapılıyor. Bugüne kadar deprem nedeniyle turizmde bir zarar yoktu. Okullar yeni tatil oldu. İç pazar ve ardından dış pazar için olmayan bir şey, olmuş gibi gösterilmek isteniyor. Bu yanlış. Bir şey yaşansa turist gelmese neyse ama yaşanan bir tehlike yok. Bu yüzden turizm etkilenmek isteniyor” diye konuştu.
Torunoğulları, sözlerini şöyle tamamladı: “Meydana gelen Fethiye’deki depremin ardından üniversitelerden ya da bilim araştırmacılarından hiç kimse bölgeye gelerek araştırma yapmamıştır. Herkes oturduğu yerden konuşuyor. Biz, fikir sahibi olan uzmanların araştırma yaparak konuşmalarını bekliyoruz”

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com