Fethiyespor PFDK'ya sevk edildi!

Fethiyespor PFDK'ya sevk edildi!
Fenerbahçe ile Fethiyespor arasında oynanan maçta Fethiyesporlu futbolcuların "YÜCE ATATÜRK" yazılı tişörtlerle sahaya çıkmasından sonra Türkiye Futbol Federasyonu bir açıklama yaptı.

 Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi.

"Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiğialanlar olması hedeflenmektedir. Federasyonumuzun da bağlı olduğuuluslararası spor örgütleri, bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyetteçeşitli ilke ve kurallar benimsemiştir.

Bununla birlikte, Fethiyespor Kulübü'nün Fenerbahçe A.Ş. ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarınaaykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

Bu konuda kulüplerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğinden emin olmakla birlikte yukarıda anılan ilke ve kurallara aykırı davranılması halinde disiplin sürecinin başlatılacağını belirtmek isteriz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz.

Türkiye Futbol Federasyonu"

(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com