Fethullah Gülen diğer Cemaatlere adam gönderiyor!

Fethullah Gülen diğer Cemaatlere adam gönderiyor!
Fethullah Gülen'den Başbakan Erdoğan'ı kızdıracak hamle...

Mehmet Baransu Twitter hesabından Yeni Asya grubu ile Mahmut Efendi grubunun gördükleri bir rüya üzerine Gülen grubunun yanında saf tuttuklarını iddia etti. Yeni Asya iddiayı yalanladı. Öte yandan Gülen grubunun Menzil Şeyhine heyet gönderdiği ileri sürüldü.

Taraf yazarı Mehmet Baransu Twitter hesabı üzerinden flaş bir iddia gündeme getirdi. Baransu'ya göre "Mahmut Ustaosmanoğlu hoca ve Yeni Asya grubu bir rüya gördü.Hırsızlar üzgünüm, her iki cemaat de hırsızların karşısında yer alacak. Cüppeli hoca görülen rüyanın ardından hocasını ziyaret edip gerekli talimatları almış."

Mehmet Baransu'nun bu iddiası kısa sürede twitter'da yayıldı. Bunun üzerine Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı. 
 
Güleçyüz yine Twitter'dan yaptığı açıklamasında, "Yeni Asya rüya ile amel etmez. Aksi yöndeki iddia ve söylentilerin hiçbirine itibar edilmesin." dedi. Cübbeli Ahmet Hoca ile ilgili iddialara ise Mahmut Efendi cemaatinden henüz bir açıklama getirilmedi. 
 
GÜLEN MENZİL ŞEYHİNE HEYET Mİ GÖNDERDİ?
 
Öte yandan Nakşibendilerin Menzil kolu ile ilgili iddialar da gündeme bomba gibi düştü. Alınan bilgiye göre 17 Aralık soruşturması sonrasında Fethullah Gülen Menzil grubu şeyhi Seyyid Taha Abdülbaki'ye bir heyet gönderdi. Menzil Şeyhi iki defa bu heyeti kabul etmedi. Ancak ısralar üzerine üçüncü defada Gülen heyetini kabul eden Menzil şeyhi heyetteki Gülen'in adamlarını sessizce dinledi. Ancak Menzil grubunun Gülen cemaatinin ittifak ve destek çağrılarına olumlu cevap vermediği ve bu operasyonun dış bağlantılı olduğu fikrine yakın olduklarından Gülen ile hareket etme gibi bir görüşleri olmadığı anlaşıldı. Gülen cemaatinin destekçi toplamak için İslami cemaat, grup ve tarikatlara sürekli olarak heyetler gönderdiği de ifade ediliyor. (BCK)
 
İşte Baransu ve Güleçyüz'ün o twitleri:

aa.jpga.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com