Fethullah Gülen hakkında şok iddia!

Fethullah Gülen hakkında şok iddia!
Washington Times gazetesinden Fethullah Gülen hakkında şok iddia!
13 Temmuz Cumartesi günü Pennysylvania'da Amerika'da yaşayan Türkler Fethullah Gülen'e karşı bir eylem gerçekleştirmişti. Eylemciler Fethullah Gülen'in çiftliğine yürüme istemiş ancak Amerikan polisi izin vermemişti. Eylemde Gülen'in çiftliğine yakın bir alanda gerçekleşmişti.
 
Bu eylem Amerikan basınnda geniş yer buldu. Yapılan haberlerde Fethullah Gülen hakkında şok iddialar ortaya atıldı. Gülen için Said Nursi'nin başlattığı hareketin devamını sürdüğü ileri sürüldü. Gülen'in farklı bir misyoner olduğu söylenirken Hristiyan misyonerlerden örnekler verildi. "Jim Elliot Evanjelist bir Hıristiyan misyonerdi, öldürüldü. Evanjelist Hıristiyan olan Nait Saint de aynı şekilde misyonerlik yaparken öldürüldü." denildi.
 
Fethullah Gülen'in Türkiye'deki laik yapıya ve askere karşı olduğu söylenirken Pensilvanya'da gerçekleşen eylem içinse  "Pennysylvania’nın Saylorsburg köyünde protestocular Türk bayraklarıyla büyük bir eyleme girişti. Hedeflerinde ise Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan İslami misyoner Fethullah Gülen vardı." denildi.
 
Fethullah Gülen'in CIA'den ve ulusal istihbarat bürokratlarında destek aldığı belirtildi. Fethullah Gülen'in Amerika’da yaşaması için kendisine green card (yeşil kart) tahsis edildiği belirtilirken eski Türkiye Büyük Elçisi ve Ulusal İstihbarat Konseyi Başkanı Morton Abrahamowitz ve eski CIA görevlisi George Fidasla'nında Gülen'e yardımcı oldukları ifade edildi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com