Fethullah Gülen'den çok sert sözler!

Fethullah Gülen'den çok sert sözler!
AKP-Cemaat savaşında yolun sonu göründü, taraflar birbilerine çok sert saldırmaya başladı.
Zaman Gazetesi, AKP yandaşı gazeteler ile büyük kapışmaya girdi. Yandaş gazeteler Erdoğan'ın yanında yer alırken, ya dersane haberlerini atlayarak ya da çok küçük veriyor. Zaman Gazetesi'de dersaneler konusunda Başbakan Erdoğan'a çok ağır ithamlarda bulunuyor.
 
Bugün, Zaman Gazetesi Fethullah Gülen'in 1991 yılında yayınlanan "Liderlik" ile ilgili yazısını tekrar yayınladı. Yazının bu dönemde tekrar yayınlanması yazıda geçen eleştirilerin Erdoğan için geçerli olduğu şeklinde yorumlandı.
 
Yazı lider kıtlığından bahsedilirken  "..evet, ateşböceklerinin yıldızlaştığı, sineklerin kartallaştığı bu tâli’sizler diyârında aslan inleri, tilki çalımlarıyla inliyor, bülbül yuvaları saksağanların elinde perişan ve her tarafta yarasalar şehrâyinler tertip ediyor. (...) Süleyman çoktan göçüp gitmiş ve o muhteşem saltanatın yerinde iblisler satranç oynuyor.. "  denildi.
 
Yazının son bölümünde ise çok daha ağır ithamlara yer verildi. "Yıllar ve yıllar var ki, düşkünler diyârı şu mübârek ülke, taşıyla-toprağıyla, canlısıyla-cansızıyla, mü’miniyle-kâfiriyle hasretle inledi ve böyle bir liderin yolunu gözledi. Bu uğurda elli defa yalancı mumları güneş zannedip alkışladı.. yüz defa ateşböceklerini yıldız sanıp arkalarına düştü… ve bilmem kaç defa da kırkharâmîleri Kâbe yolcusu sanarak içlerine girdi. Öyle anlaşılıyor ki, daha bir süre bu hicranlı arayış devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.
 
Fethullah Gülen geçen haftalardaki konuşmalarında isim vermeden Erdoğan'ı yine çok ağır ifadelerle eleştirmişti. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com