Fethullah Gülen'den Erdoğan'a barış mektubu!

Fethullah Gülen'den Erdoğan'a barış mektubu!
Başbakan Erdoğan bugün gazetecilerle ve bazı STK temsilcileriyle Dolmabahçesarayı'nda bir araya geldi.
Başbakan Erdoğan'ın burada yaptığı konuşma çıkışta gazetecilere soruldu. Gazetecilerin yaptığı açıklamalar ise şöyle:
 
Akif Beki: Bu paralel devletin üstüne gitmeden caymayacaklarını söyledi. Güçlü sözlerle söyledi bunu.
 
Can Paker: Başbakan çok kararlı bu konuda. Bunu Türkiye ’nin geleceğiyle alakalı bir darbe olarak lanse ediyor. Açılım sürecine etki etmeyeceğini söylüyor. Beşir Bey de bunu söyledi. Kürt meselesi demek yanlıştır dedi. Bunu Avrupa ’da benim bildiğim ülkeler böyle diyip körüklüyor. 
 
Mehmet Barlas: Halk Bankası konusunda ‘’BDDK’ya talimat verdik, incelettik, Halk Bankası tertemiz çıktı’’ dedi. Anladığım kadarıyla İade-i muhakeme yolları araştırılıyor. Adalet Bakanı’na talimat verilmiş. Yanlışlık varsa nasıl düzeltilir diye..
 
Fikret Bila: Yeniden yargılama haktır dedi. Meclis’te düzenleme yapılabilir dedi. Kesinleşmiş davalar için bazı düzenlemeler yapılabileceğini söyledi. HSYK’nın yapısı yeniden düzenlenebilir. Buna da açık gözüküyor. Sürekli ‘Şantaj altında çalışamayız’ dedi. Operasyonun durdurulması gibi beklentiler içinde olduğunu anladım.  Başbakan'a Islak imzalı mektup gelmiş. Gülen ya da üst düzey cemaat mensubundan gelmiş anlaşılan" 

GÜLEN'DEN ERDOĞAN'A BARIŞ MEKTUBU
 
Radikal'de çıkan haberde Fethullah Gülen'den Erdoğan'a gönderdiği iddia edilen "barış" mektubunun içeriği hakkında Başbakan’ın kendisine gelen uzlaşma mektubuyla alakalı, “ Dershaneler ve atamalarla ilgili pazarlık teklifleri geliyor ama pazarlığa oturmayacağız paralel devleti bitireceğiz. Uzlaşma ve yatışma adımları var buna sıcak bakıyorum ama bu yapı orada durdukça olmaz” dediği öğrenildi ifadeleri yer aldı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com