Fethullah Gülen'den yolsuzluk operasyonu sinyali!

Fethullah Gülen'den yolsuzluk operasyonu sinyali!
AKP'ye yapılan yolsuzluk operasyonundan önce Fethullah Gülen kimlerle görüştü?
AKP-Cemaat savaşında dersaneler, seks kasetleri, derken iş AKP'nin yolsuzluk dosyalarına geldi. Fethullah Gülen polis yolsuzluk operasyonuna başlamadan önce Pensilvanya'daki evinde işadamlarıyla buluştu. Buluşmaya Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral ve Genel Sekreter Mustafa Günay katıldı. Gülen bu buluşmanın gerçekleştiği gün "Doğruluk, sadâkat ve iş hayatının sâdıkları" konuşmasını yaptı. Bu konuşma 15 Aralık'ta Gülen'in konuşmalarının yayınlandığı internet sitesi herkul.org.'ta yayımlandı.
 
 
Fethullah Gülen'in son 1 yıldırki konuşmaları incelendiğinde yolsuzluklara ve rüşvet meselelerine göndermelerde bulunduğu görüldü. Cemaatin kalemşörleri Mehmet Baransu ve Emre Uslu AKP'nin yolsuzlukları ile ilgili twitter'dan son 1 yıldır ironili göndermelerde bulundukları biliniyordu.
 
Fethullah Gülen'in 3 günce yaptığı sohbetinde de yolsuzluklara değindi konuşmasında "Adanmış ruhların en önemli yanlarından biri de sadâkattir, doğruluktur. Konuşurken doğru konuşma. Bir şeyi söylerken doğru söyleme. İbadette dosdoğru olma. Ne kadarsa o kadar, üstünde görmeme. Kendini farklı şekilde ifadeye kalkmama, kalkışmama. Kazancında dosdoğru olma. Tek bir arpadan bile hesap verecek duruma düşmeme adına, kılı kırk yararcasına yaşama. Bu hizmete kendini adamış ister ticari alanda, ister yatırım alanında, ister irşat alanında ister diğer birimlerde... Memuriyette, tabebette (tıp), adliyede daha başka birimlerde Allah'ın kendilerine yüklediği sorumluluğu konumları itibariyle heda ederken meseleyi bir yönüyle sıdk, doğruluk mihenginden geçirmeli doğru değilse elinin tersiyle itmeli, yerin dibine bat demeli! Doğru olmayan bir mesele İstanbul'un fethi gibi büyük bir iş bile olsa, ayağının ucuyla itmeli ve 'lazım değil' demeli."
 
'TÜCCAR, YATIRIMCI, SANAYİCİ...'
 
"Ne yaparsak yapalım.. hatib hutbede konuşurken doğru konuşmalı, vaiz kürsüde konuşurken doğru konuşmalı, imam namaz kıldırırken doğru kıldırmalı, oruç tutan doğru oruç tutmalı.. Tüccar, yatırımcı, sanayici, değişik işlerle meşgul olan insanlar da orada bulundukları birim itibarıyla, yer itibarıyla meselenin müsait olduğu ölçüde (belvâ-yı âmmdan istisna adına diyorum bunu: müsait olduğu ölçüde) sadakatten kat'iyen ayrılmamalılar. Allah onlara lutfeder, verdiklerinin on katını verir. Bir taraftan da sistemlerini, çağın gereklerine göre çok iyi işletmeliler; harama girmeden, akıllarını kullanmalılar; himmetleri tek başına bir yerde bir işe yaramıyorsa, himmet inzimamıyla, büyük projelere talip olmalılar. Bâkir Afrika'ya girmeliler, bir manada bâkir Brezilya'ya, Arjantin'e girmeli, yatırımlar yapmalılar. Bir taraftan, Türkiye zenginleşmeli; bir diğer taraftan da oralarda olan eğitim ve irşad hizmetlerine de arka çıkmalılar. Yani yaptıkları bir şeyle çok şey yapmalılar Allah'ın izni inayetiyle." (BCE)
 
 
Aydınlık Gazetesi
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com