Fethullah Gülen'e sert cevap!

Fethullah Gülen'e sert cevap!
Cemaat lideri Fethullah Gülen'in çaya davet ettiği eylemcilerden sert cevap geldi.
Cemaat lideri Fethullah Gülen'in çay davetine eylemcilerden cevap geldi. Armağan Yılmaz'ın facebook'ta organize ettiği Fethullah Gülen’in Pennsylvania’daki çiftliği önünde yapılacak eylem için herşey hazır. Pennsylvania'ya gelecek Türklerin otel yerlerini ayırttıkları ve çok büyük bir eylemin hazırlıkları tamamlandı. 
 
Bu protestoyu organize eden Armağan Yılmaz 33 yaşında ve ABD'de bir reklam bir reklam prodüksiyon şirketi var. Cumartesi günü Fethullah Gülen’in Pennsylvania’daki çiftliği önünde yapılacak eylem hakkında açıklamalar yaptı. Eylem çok sayıda Türk'ün katılacağını belirten Armağan eylem için bütün izinlerin yapıldığını ve hazırlıkların tamamlandığını söyledi.
 
Eyleme FBI ajanı da katılacak!
 
Cumartesi güne gerçekleşecek eyleme geçtiğimiz yıl hakkında çıkan kitap nedeniyle ABD’de olay olan eski FBI çalışanı ve muhbir Sibel Edmonds, ABD’deki Gülen okullarına muhalefeti ile bilinen May Addi ve Türkiye’den CHP Milletvekili Hüseyin Aygün gibi isimler ile bazı akademisyenlerin ve ABD federal hükümetinden yetkililerin katılacağını söyledi.
 
 
Erdoğan gitse bile Cemaatin polisi ve hükümeti kontrol edeceğini iddia eden Armağan “Başbakan Erdoğan istifa etse bile, Gülen Cemaati’nin bir yolunu bulup yine devleti ve polisi yönetmeye devam edeceğini ve Türkiye’deki siyasi sorunların sonunun gelmeyeceğini” söyledi.
 
Bizim hiç çay içmeye niyetimiz yok
 
 Arkadaşları ile birlikte bu eylem için uzun süredir hazırlık yaptıklarını da kaydeden Yılmaz, Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış’a konuşan cemaat üyelerinin açıklamalarına atıfla, “Çiftlikteki cemaat üyeleri, ‘Buyursunlar çayımızı içsinler’ demişler. Bizim hiç çay içmeye niyetimiz yok. Kendileri beni ve arkadaşlarımı iyi tanıyorlar. Ama bizi şimdiye kadar hep hafife aldılar” diye konuştu.
 
İstiklal marşı okuyacaklar!
 
“Fethullah Gülen’in evinin önünde buluşuyoruz” adıyla sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta sayfa açan Yılmaz ve arkadaşları, gösteri sırasında İstiklal Marşı okunmasından sonra Gezi eylemlerinde hayatlarını kaybedenler anısına saygı duruşunda bulunacak. Ölenlerin posterlerini çiftliğin kapısına asacak olan protestocular, İngilizce ve Türkçe basın bildirisini okuduktan sonra çiftliğin kapısına yüzlerce karanfil bırakacak. (BCE)
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com