Fethullah Gülen'e soruşturma

Fethullah Gülen'e soruşturma
Cemaatin ABD'de yaşayan lideri Fethullah Gülen hakkında FBI tarafından soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Gülen cemaatinin ABD'de yaşayan lideri Fethullah Gülen hakkında FBI tarafından soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. Odatv'nin haberine göre FBI ABD'de bulunan Gülen okullarıyla ilgili olarak bazı okul çalışanlarının ifadesini aldı.

Gizli yürütülen soruşturmada FBI'ın okullara ilişkin vergi kaçırma iddialarını soruşturduğu öğrenildi. ABD'de Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen sayısı 100'ün üzerinde olan Charter okullarıyla ilgili olarak alınan ifadelerle soruşturmanın akıbeti belirlenecek. FBI'ın gizli olarak aldığı ifadelerde okullarda çalışmış isimlere aldıkları maaşlara ilişkin sorular sorduğu, okulların resmi bildirimleriyle gerçek maaşları karşılaştırdığı, okulların masraflarını ve mali yapısını sorguladıkları görüldü. FBI okullarla toplanan paraların akıbetini de sorguluyor.

Gülen okulları 3 yıl önce de FBI tarafından soruşturulmuştu. ABD’nin prestijli gazetelerinden Philadelphia Inquirer, FBI'ın Çalışma ve Eğitim Bakanlıklarının ülkede Fethullah Gülen ile bağdaştırılan okullar hakkında soruşturma başlattığını yazarken soruşturmada okulların mali ve siyasi bağlantısı soruşturulmuştu.

ABD'de iç güvenliği sağlayan polis örgütü FBI ile CIA arasında Fethullah Gülen konusunda izlenen politikalardaki farklılıklar pek çok kişi tarafından dile getiriliyor.(MUE)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com