"Fezlekelerle oynarsanız..."

"Fezlekelerle oynarsanız..."
CHP lideri Kılıçdaroğlu bir türlü Meclis'e gelmeyen fezlekeler hakkında 'Fezlekelerin her satırını biliyoruz' diye konuştu

Yolsuzluk davasına adı karışan dört bakan hakkındaki fezlekeler bir türlü meclise gelmiyor. Bugüne kadar milletvekili fezlekeleri düzenli olarak ve hiçbir sıkıntı yaşanmadan Adalet Bakanlığı ve Başbakanlık üzerinden Meclis’e geliyordu. Öyle ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlık fezlekesinin ‘12 saatte Meclis’e geldiği’ ifade ediliyor.

Yine Başbakan Tayyip Erdoğan da 2004 yılında kendisiyle ilgili dokunulmazlık fezlekesini bekletmeden Meclis’e gönderdi. Erdoğan’ın 23 Ocak 2004 tarihinde imzaladığı kendi hakkındaki fezleke, 29 Ocak 2004 tarihinde Meclis kayıtlarına girerek işleme alındı. Eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler,  Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’la ilgili 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında hazırlanan fezlekeler ise haftalardır Adalet Bakanlığı’nda bekletiliyor.

Konuyla ilgili dünkü grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu fezlekelerin bir an önce meclise gönderilmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Adalet Bakanlığı'nda bekleyen fezlekelerin üzerinde çalışıldığını, bazı bölümlerin bürokrasiye dağıtıldığını, AKP'ye yakın avukatlara verildiğini, ek savunma alındığını biliyoruz, takipçisi olacağız. Fezlekelerin içinde ne var, her bir satırını biliyoruz, oynarsanız ne olacağını göreceksiniz" dedi.

İktidarın yolsuzluk ve rüşveti kapatmak için mücadeleye girdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Ayakkabı kutusundan çıkan 4.5 milyon dolar milletin hafızasında. Bu yolsuzluğun filmi de yapılacak romanı da yazılacak. 30 Mart'ta sandığa gideceğiz ve derslerini vereceğiz. Haramilerden bu ülkeyi kurtaracağız. Recep Bey'in binlerce haramisi var, 40 olsa idare edeceğiz" diye konuştu. (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com