Fidan ailesinin hayatı değişmeye devam ediyor

Fidan ailesinin hayatı değişmeye devam ediyor
Kütahya’nın Emet ilçesinde doğuştan kalbi delik olan 9 aylık Bayram Onur Fidan ile ilgili Gazi Emet gazetesinde haberler yer almış, haber üzerine harekete geçen yetkililer ile çocuğumuzun tedavileri yapılmıştı.
Ercan KOLKU | Emet

Kütahya’dan hayırsever bir işadamı ise Hürriyet gazetesinde yayınlanan haber üzerine Emet’e gelerek Mahmut Fidan.’ın tüm piyasa ve banka borçlarını ödemişti.
 
Yetkililerden yardım değil ş isteyen Mahmut Fidan’ın iş problemi de bugün çözüldü. Maddi imkansızlıklar sebebi ile Fidan ailesinin dramını gözler önüne seren haberimizin ardından, Fidan ailesinin hayatı değişmeye devam ediyor. Çocuklarının tedavilerini yapan aileye, iş müjdesi de belediye başkan Mustafa Koca’dan geldi. Belediye başkanı Mustafa Koca verdikleri sözü yerine getirerek, ilk etapta Mahmut Fidan’ın eşi Emine Fidan’ı belediye hamamlarında işe başlattı. Belediye kaplıcalarında bir bayan işçinin emekli olması ile boşalan işçi kadrosu yerine Mahmut Fidan’ın eşi yerleştirildi.
 
Aileyle makamında aile birlikte bir araya gelen Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, "Ailemize belediye olarak, yardımları yapmaktaydık. Çocuklarının hastalığının ortaya çıkmasından sonrada imkanlar çerçevesince özel araçlarla hastanelere gidip gelmelerinide sağladık. Fakat Mahmut kardeşimizin işsiz olması ve çocuğunun sağlık durumu sebebi ile maddi sıkıntıları büyüdü, basında çıkan haberlerin ardından yardımsever vatandaşlarımızda destek verdiler. Mahmut kardeşimizin iş problemini eşini iş imkanı sağlayarak çözdük. Belediyemiz hamamlarında boşalan bir bayan kadrosuna kardeşimizin eşini yerleştirdik. İnşallah Mahmut kardeşimize de iş imkanı sağlayacağız” dedi.
 
40 yaşındaki Mahmut Fidan’ın oğlu Bayram Onur ise artık sağlıklı bir şekilde 2 yaşına giriyor. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com