Fikirleri zikre yansırsa! "Sorumluluk bilinciyle çalıyoruz!"

Fikirleri zikre yansırsa! "Sorumluluk bilinciyle çalıyoruz!"
Başbakan Erdoğan'dan TOKİ dergisinde ilginç bir 'itiraf' geldi.

TOKİ Dergisi'nde yapılan hata akıllara bir atasözünü getirdi: Dervişin fikri ne ise zikri de odur!

Halkın Habercisi'nde yer alan haberde; TOKİ Dergisinin önsözü tanıtımındaki inanılmaz hayata dikkat çekildi. Dergide "çalışıyoruz" yerine "çalıyoruz" yanlışlığı yapılınca, sosyal medyada da birçok kişi tarafından alay konusu oldu!


TOKİ'nin dergisinde önsözde Başbakan Erdoğan'ın isminin altında bulunduğu yazıyı okuyanlar şaşırdı. Erdoğan'ın cümlelerini okuyucularına aktardığı önsöz kısmında, cümle konut yapımının ülkenin her tarafında ne kadar hızlı olduğunu anlatarak başlıyor.
Gecekonduların dönüşümü yapılarak nasıl modern yerleşim alanlarına dönüştürüldüğünün anlatıldığı sözün devamında ise "Sevdamız Türkiye sevdasıdır. Sonuna kadar, son nefesimize kadar sorumluluk bilinciyle çalışıyoruz" cümlesinin son kelimesi çok manidar karşılanabilecek olan 'çalıyoruz' olarak yazılınca Erdoğan'ın sözlerini gölgede bırakarak gündeme damgasını vurdu.

TOKİ'nin dergisinde böyle bir hatanın yapılması sosyal medyada "Kahraolası paraleller TOKİ'ye de mi sızdı?" şeklinde esprilere
neden oldu. Hatanın TOKİ'den mi yoksa derginin basımını yapan ajanstan mı kaynaklandığı konusunda kurum içinde inceleme başlatıldığı iddia ediliyor.(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com