Fıkra gibi dolandırıcılık

Fıkra gibi dolandırıcılık
Bursa’da 82 yaşındaki şahsı arayan dolandırıcılar, “Biz emniyetten arıyoruz. Evinin etrafını terör örgütü sardı. Evde neyin var neyin yok bankaya yatır. Biz bankadaki paradan parmak izi alacağız” diyerek yaşlı adamın 10 bin TL’sini dolandırdı.

Türkiye genelinde illegal yollardan vatandaşların kimlik, telefon ve adres bilgilerine ulaşan dolandırıcılar, Bursa’da 82 yaşındaki şahsın 10 bin TL’sini dolandırdı. Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde ikamet eden Hacı Ömer Çakır’ı arayan kimliği belirsiz bir kişi, “Biz emniyetin terörle mücadele biriminden arıyoruz. Şu anda evinin etrafını terör örgütü üyeleri sardı. Evde para, altın, değerli eşya varsa hemen bankaya yatır. Biz bankadaki paraları alarak parmak izi çalışması yapacağız” dedi. Paniğe kapılan yaşlı adam, evdeki para ve altınları alarak Atatürk Caddesi’ndeki bir bankaya gitti. Zanlının telefonda verdiği kimlik numarasını ve hesap numarasını alan Çakır, belirtilen hesaba ilk önce 10 bin TL para yatırdı. Daha sonra 11 bin TL’yi de yatırmak isteyen Çakır’ın dolandırıldığını anlayan yetkililer, yaşlı adamı dolandırıcıların tuzağından son anda kurtardı.

Dolandırıcılara 10 bin TL gönderen, geri kalan 11 bin TL’yi de gönderirken son anda dolandırıldığını anlayan Çakır, “Ev ve cep telefonlarım aynı anda çalmaya başladı. Kıyamet kopuyor zannettim. ‘Biz Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nden arıyoruz. Terör örgütü evini sardı. Evde ne varsa al ve bankaya git’ dediler. Bende evdeki altınları bozdurdum, sonra da 21 bin TL’yi alıp bankaya gittim. Şahıs benimle sürekli telefonda konuşuyordu. Sonra bana bankadan çıkıp Atatürk Caddesi’ndeki PTT şubesine gitmemi istedi. ‘Biz terörist avlıyoruz. Yatırdığın paranın üzerinden parmak izi alacağız’ dediler. Bende inandım ve 10 bin TL yatırdım” dedi.

Çakır, “Zanlı benimle konuşurken bütün paraları yatırmamı istedi. Sonra verdiği hesaba parayı yatırmak istedim ancak memur hesap numarası yanlış dedi. Dolandırıcı PTT yetkilisi ile benim konuşmalarımı duydu ve ‘Sen memura ver telefonu, ben onunla konuşurum’ dedi. Memur, beni arayan kişinin dolandırıcı olduğunu anlayınca 11 bin TL’yi göndermekten vazgeçtik” diye konuştu.

Yaşanan olay üzerine PTT’ye gelen polis ekipleri, zanlının Çakır’ı aradığı telefona ulaşmak istedi ancak telefon kapandı.

Dolandırıcılara 10 bin TL’sini kaptıran Çakır ise, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com