Fikret Orman'dan çarpıcı açıklamalar! (VİDEO)

Fikret Orman'dan çarpıcı açıklamalar! (VİDEO)
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Siyah- beyazlı takımın Avrupa kupalarından 1 yıl men edilmesinin ardından basın toplantısı düzenledi.

Başkan Fikret orman, kulüp binasında düzenlenen basın toplantısında UEFA'nın verdiği kararı değerlendirdi. 31.03.2011 tarihinde Beşiktaş'ın aldığı UEFA lisansı ile ilgili disiplin komitesinin 31.09.2011 tarihinde bir müfettiş görevlendirdiğini ifade eden Başkan Orman, "Her sene UEFA fairplay kuralları gereğince kulüpler UEFA'dan lisans almaktalar. Geçen seneki lisansla alakalı, 2011-2012 senesinde UEFA kupalarına katılabilmek için Beşiktaş kulübü 31.03.2011'de lisans başvurusu yapmış ve almıştır. Fakat bu lisans 30.06 ve 31.09 itibariyle UEFA tarafından izlenilmekte. 2011 senesindeki bu izlenmeler sonucu lisansla alakalı UEFA disiplik komitesi bir müfettişe bunu incelemesini görevini vermiş ve disiplin komitesinin müfettişi Türkiye'de serbest mali müşavirlerle görüşerek ve kendi incelemeleri sonucunda bir rapor hazırlamıştır. Bu rapora istinaden de Beşiktaş kulübü hakkında 2012 senesinde 1 mayıs tarihinde bir dava oluşmuştur. Ben ve yönetimim bunu Beşiktaş'ın prestjiyle alakalı addettiğimiz için önemsedik. Başkanlık düzeyinde ben ve arkadaşlarım bu davaya katılmışızdır" dedi.

"GEREKLİ CEVAPLARI VERDİK"

Beşiktaş'ı savunmak için gerekli cevapları verdiklerini ifade eden Başkan Orman, "Beşiktaş yaklaşık olarak 8-9 maddelik bir suçlama ile karşı karşıya kalmıştır ve gerçeğe aykırı beyanda bulunmakla suçlanmıştır. Biz ise Beşiktaş'ın çok büyük bir kulüp olduğunu ve görev değişikliği yapıldığını, elimizden geldiğince bizim zihniyetimizi anlattı. Sonucunda da disiplin komitesi bizi dinledi ve Beşiktaş kulübünün iyi niyetini anladığını ve 5 senelik bir inceleme süresince gözetim altında tutacağnı, bu süre içinde kupalara katılabiceğini açıkladı" ifadelerini kullandı.

Verilen kararın üzerine disiplin kurulu müfettişinin tahkime gittiğini dile getiren Başkan Orman, "Müfetttiş tahkime başvurdu ve bugünkü dava tahkim davasıydı. Orada da aynı şekilde bizim iyi niyetimizi, şuanda Beşiktaş'ın FIFA nezdinde hiçbir dosyası olmadığını, hepsini ödediğimizi, tekrar Beşiktaş'ın UEFA kupalarına katılmak için yeterlilik belgesi aldığını, Beşiktaş'a ceza vermenin UEFA'ya bir şey kazandırmayacağını izah ettik. Onlar da bizim iyi yolda gittiğimizi ifade ettiler ancak geçmişi de yok sayamayacakları için önümüzdeki sezon Beşiktaş'ın UEFA'ya katılmasını men ettiklerini ve ve 200 bin Euroluk da bir ceza verdiklerini ifade ettiler" şeklinde konuştu.

ÜZÜNTÜLÜYÜM

Başkan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Üzüntülüyüm. UEFA kupalarına katılmaktan daha önemli olan şey kulübümüzün bu konularla muhattap olması. Beşiktaş ilk defa UEFA kupalarına katılmıyor. Bu sene şampiyon olan ezeli rakibimiz geçen sene UEFA kupasına katılamadı, diğer rakibimizin de çeşitli sebeplerle katılamadığı olmuştur. Prestij açısından üzüntü vericidir ama biz şikayet etme makamı değil, çözüm bulma makamıyız. Zaten göreve geldiğim günden beri söylediğim gibi radikal kararlar alacaktık, bu bizi biraz daha şevklendirdi."

"ARTIK KAMUOYUNA ŞİRİN GÖZÜKECEĞİMİZ TRANSFERLER OLMAYACAK"

Artık Beşiktaş'ın kendi itibarıyla oynayacağı ve kendisini kamuoyuna şirin gösterece tranfserleri yapmayacağını vurgulayan Başkan Orman, "Herşeyden önemlisi kendi çizgimizde, kendi bütçemizle borçlanabildiğimiz kadarıyla hareket edeceğiz. Bunun gereği neyse yapılmalı. Biz de onu yapmaktan hiçbir şekilde kaçınmayacağız" diyerek sözlerini tamamladı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com