Filenin Sultanları'na 'şike' tezgahı

Filenin Sultanları'na 'şike' tezgahı
Filenin Sultanları'nın yer aldığı B grubunda dün yapılan Çin - Güney Kore maçında ortaya çıkan sonuç şike kuşkularına yol açtı.
Son maçlar öncesi Londra'da karşı karşıya gelen Çin ve Güney Kore, maç beş setle tamamlandığı takdirde ele ele gruptan çıkacaktı. Maç sonu skor tabelası Çin lehine 3-2'yi gösterirken, Güney Kore de yenilmesine rağmen aldığı bir puanla gruptan çıkmayı garantiledi.
 
Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin ilk sorusu maç öncesi bir anlaşma yapılıp yapılmadığı yönünde oldu. Çinli antrenör Yu Juemin, yalnızca "hayır" demekle yetindi. Maça ilişkin değerlendirmesinde kazanmak için var güçlerini ortaya koyduklarını söyleyen Yu, Wang Yimei'in sakatlığının takımı kötü etkilediğini, ancak sahaya çıkan oyuncuların çok iyi oynadıklarını ifade etti.
 
FENERBAHÇELİ YILDIZ KONUŞTU
 
Güney Kore Antrenörü Kim Hyung Sil ise, "Böyle bir anlaşma yapmadık" diyerek, Çin'den olduğu gibi Türkiye'den de bir puan aldıklarını kaydetti.
 
Güney Kore'nin Fenerbahçeli yıldızı Kim Yeon-koung da şike iddiasını reddetti. Yalnızca kazanmayı düşündüklerini söyleyen yıldız oyuncu, "Bu maçı kazanmak için başından sonuna kadar elimizden gelen çabayı harcadık. Bir puan aldığımız için çok mutluyum" diye konuştu.
 
BADMİNTONDA SKANDALA YOL AÇMIŞLARDI
 
2012 Londra Olimpiyatları'nda farklı gruplarda mücadele eden iki Çin takımının birbiriyle eşleşmemek için başlattığı "mağlubiyet" çabası, üç ülkeye pahalıya patlamıştı.
 
Çinli Wang Xiaoli-Yu Yang ve Güney Kore'den Jung Kyung Eun-Kim Ha Na arasında oynanan grup karşılaşmasında her iki takım oyuncularının maçı kaybetmek için elinden geleni yapması bardağı taşırmıştı. Maç sonrası toplanan Uluslararası Badminton Federasyonu, Olimpiyat ruhuna aykırı davrandıkları gerekçesiyle dört Koreli, iki Çinli ve iki Endonezyalı badmintoncuyu jet hızıyla oyunlardan diskalifiye etmişti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com