Filipinler heyetinden KÜTSO'ya ziyaret

Filipinler heyetinden KÜTSO'ya ziyaret
Filipinler Cumhuriyeti San Juan şehri ile Kütahya arasında kardeş şehir protokolü imzalanması için Kütahya'ya gelen heyet, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nı da (KÜTSO) ziyaret etti.

Filipinler Cumhuriyeti San Juan şehri ile Kütahya arasında kardeş şehir protokolü imzalanması için Kütahya'ya gelen heyet, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nı da (KÜTSO) ziyaret etti.
San Juan Valisi Hon Guia G.Gomez ve Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marillin Araldilla başkanlığındaki heyetin Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'na yaptığı ziyarete, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'da eşlik ettiler.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nihat Delen, Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmet Özotraç ve Yönetim Kurulu üyesi Sezai Ar'ın ev sahipliğini yaptıkları ziyarette; San Juan Valisi Hon Guia G.Gomez, Kütahya gibi tarihi dokusunu korumuş modern ve güzel bir şehirde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, Kütahyalıları da San Juan'da görmekten onur duyacaklarını ifade etti.
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nihat Delen ise, heyete, kendilerini şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyulduğunu ifade etti.
Geçmişten gelen birikimlerle Türk halkının, renk, dil, ırk ve din ayrımı yapmadan insana hizmetin, yaradana hizmet olduğu ilkesini benimsediğini ve gerçekleştirdiği reformlarla da bunu ispatlamış olduğunu belirtti.
Delen, Kütahya'nın dünya madenlerinin başkenti, bor madenleri ve türevlerinin dünyada rezerv ve üretim lideri, dünyanın tarihte bilinen ilk borsasına sahip, dünyada ilk toplu iş sözleşmesinin yapıldığı, yoğun tarih ve kültür birikimine ve termal kaynağa sahip bir şehir olduğunu anlattı.
Ziyaretin sonunda, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nihat Delen ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmet Özotraç tarafından, San Juan Valisi Hon Guia G.Gomez ve Filipinler Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marillin Araldilla'ya günün anısına çini tabak hediye edildi.
San Juan Valisi Hon Guia G.Gomez tarafından Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'na Filipinler Cumhuriyeti'ni temsil eden yöresel hediyelik eşyalar ve plaket takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com