Filistin Başbakanı istifa etti

Filistin Başbakanı istifa etti
Filistin Başbakanı Selam Feyyad'ın görevinden istifa ettiği bildirildi.
Başbakan Feyyad, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a istifasını sundu. Filistin  hükümetinden istifaya ilişkin açıklama yapılmadı.
 
Filistin Yönetimi Başbakanı Feyyad’ın Devlet Başkanı Mahmud Abbas’la bazı politikalar nedeniyle anlaşmazlığa düştüğü bildirilmişti. Daha erken saatlerde Reuters’a konuşan kaynaklar, Feyyad’ın Abbas’a istifasını sunabileceğini ifade etmişti.
 
Bir ziyaret için Ürdün’de bulunan Abbas’ın bugün içinde Batı Şeria’ya dönmesi bekleniyor. Abbas’ın ABD’de eğitim görmüş bir ekonomist olan Feyyad’ın istifasını kabul edip etmeyeceği henüz belli değil.
 
Filistin Başbakanlığı’ndan bir sözcü Reuters’ın yorum taleplerini reddetti. Daha önce de Abbas’ın Feyyad’ı görevden almak istediğine dair söylentiler çıkmıştı.
 
Feyyad 2007’de başbakan olduğundan beri Batı’nın büyük desteğini alıyor. Feyyad, Filistin’in devlet olma çabalarının mimarı olarak görülüyor.
 
Abbas ile Feyyad arasındaki gerginlik geçtiğimiz ay Feyyad’ın Abbas’ın itirazlarına karşın maliye bakanının istifasını kabul etmesiyle ayyuka çıktı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com