Filistin ile İsrail'in futbol federasyonları arasındaki buzlar eriyor

Filistin ile İsrail'in futbol federasyonları arasındaki buzlar eriyor
Filistin ve İsrail'in futbol federasyonları, karşılıklı temsilcileri arasındaki bağlantının kuvvetlendirilmesi kararı aldı- FIFA Başkanı Blatter, nisan ayında Filistin ve İsrail'e ziyaret edecek- Blatter:"Filistin ile İsrail'deki futbolun geli

Filistin ve İsrail'in futbol federasyonları, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter'in himayesinde gerçekleşen toplantıda, karşılıklı temsilcileri arasındaki bağlantının kuvvetlendirilmesi kararı aldı.

FIFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Filistin ve İsrail'in futbol federasyonları, FIFA Başkanı Sepp Blatter himayesinde "iki federasyon arasındaki kişi (futbolcu, teknik direktör, hakem) ve malların, Filistin'e giriş-çıkışı ile dolaşımını kolaylaştırmak" için İsviçre'nin Zürih kentindeki FIFA Merkezi'nde toplandı.

23 Eylül 2013'te başlayan sürecin değerlendirildiği toplantıya, Blatter'in yanı sıra FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke, Filistin Futbol Federasyonu (PFA) Başkanı Cibril el-Racub, İsrail Futbol Federasyonu (IFA) Başkanı Avi Luzon, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ve Asya Futbol Konfederasyonu'ndan (AFC) temsilciler de katıldı.

Görüşmede, "iki federasyon arasındaki kişi ve malların, Filistin'e giriş-çıkışı ile dolaşımı" konusunda 23 Eylül'deki toplantıda anlaştıları hususların hayata geçirilmesinin üzerinde duruldu. İlerleme raporlarını sunan taraflar ayrıca aralarındaki iletişimi ilerletmek için futbol temsilcilerinin dolaşımıyla ilgili karar alma süreçlerini hızlandırmak konusunda uzlaştı.

Buna göre, iki federasyon, karşılıklı temsilcileri arasındaki bağlantıyı güçlendirecek. AFC ve UEFA'nın da desteğiyle 11 Haziran'daki FIFA Kongresi öncesinde mutabakat anlaşması imzalanması hedeflenen süreç, FIFA tarafından izlenecek. Filistin ve İsrail futbol federasyonlarının talebiyle Başkan Blatter, Filistin ve İsrailli siyasi mercilerle bir araya gelmek için nisanda Filistin ve İsrail'i ziyeret edecek.

Blatter, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "İki federasyonun da geçmiş aylarda kaydettiği ilerlemeden memnunum. Filistin ile İsrail'deki futbolun gelişimi konusunda iyi bir çözüme ulaşmak için yakında daha ileri adımlar atiılacağını olan güvenim devam ediyor" diye konuştu.

Muhabir: Hüseyin Burak Demirer
Yayınlayan: B. Selçuk Aval

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com