Filistinli Muhammed'e protez bacak

Filistinli Muhammed'e protez bacak
İsrail insansız hava uçağı heronlardan atılan bombayla iki bacağı birden kopan Gazzeli Muhammed Zaggut'un kopan bacaklarının yerine, Filistin Dayanışma Derneği'nin (FİDDER) girişimleriyle Eskişehir'de protez takıldı.

İsrail insansız hava uçağı heronlardan atılan bombayla iki bacağı birden kopan Gazzeli Muhammed Zaggut'un kopan bacaklarının yerine, Filistin Dayanışma Derneği'nin (FİDDER) girişimleriyle Eskişehir'de protez takıldı.
İsrail'in son Gazze saldırısından önce 7-8 arkadaşıyla birlikte okula giden, Edebiyat Fakültesi İslam Edebiyatı 3. Sınıf öğrencisi Muhammed Zaggut'un ve arkadaşlarının üzerine İsrail insansız hava uçağı heronlar tarafından bomba yağdırıldı. Atılan bombalarla iki bacağı birden kopan Zaggut'un yanında bulunan arkadaşlarından birisi olayda yerinde şehit olurken, iki arkadaşının kendisi gibi bacakları koptu.
Olaydan önce kung fu yapan ve bu alanda siyah kemer sahibi olan Zaggut, olayın olduğu gün 7-8 arkadaşıyla beraber üniversiteye giderken bir anda İsrail heronları tarafından üzerlerine bomba yağdırıldığı söyledi. Zaggut, ''Bombalar atıldıktan sonra bir arkadaşım hemen orada can verdi. Diğer iki arkadaşımın ise benim gibi bacakları koptu. Hatta birisinin diğer bacağı atılan fosfor bombaları nedeniyle yandı'' dedi. Olaydan sonra 2 ay kendine gelemediğini ve bu zaman zarfında yoğun bakımda kaldığını sözlerine ekleyen Zaggut, 8 ay önce evlendiğini, tekrar yürüyebildiği için son derece memnun olduğunu ve tedavisinin ardından hemen Gazze'ye gideceğini ifade etti.
Zaggut'un protez bacaklarını takan Çapa Ortopedi Eskişehir şubesi sorumlusu Niyazi Çaba, İstanbul Fatih'te bulunan şubelerine gelen Filistin Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hasan Bereket'in Zaggut'un durumunu kendilerine anlattığını ve Filistin'de böyle binlerce insanın kolsuz bacaksız olduğunu söylemesinin ardından Zaggut'u tedavi için Eskişehir'e getirdiklerini söyledi. Çaba ayrıca, her bir hayırsever işadamının bir Filistinli sakata protez taktırması durumunda bütün Filistinli sakatların tedavi olabileceğini söyleyerek, yardımsever işadamı ve vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.
Filistin Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hasan Bereket ise, İsrail'in Filistin'de çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden herkesi katlettiğini ve bu saldırılar sonrasında iki bacağı birden kopan Zaggut'un protezlerinin Eskişehir'de takılmasından son derece memnun olduklarını belirtti. Bereket, Zaggut'un yaralandığı aynı saldırıda bir bacağı kopan ve diğer bacağı fosfor bombası nedeniyle yanan Zaggut'un arkadaşı Samir Najer'in şu an İstanbul'da olduğunu ve haftaya Eskişehir'e gelerek protez bacağının burada takılacağını belirtti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com