Filiz Akın MİT ajanı mı?

Filiz Akın MİT ajanı mı?
ASALA'yı konu alan bir kitapta bahsedilen kadın ajanın özellikleri ile sanatçı Filiz Akın arasındaki benzerlik şaşırtıyor.

AKP Milletvekili Şamil Tayyar'ın da bir süre önce Filiz Akın'ın MİT için çalışmış olduğunu öne sürmesi kafalarda soru işaretleri uyandırdı.

Gazeteci Derya Kırcı'nın ASALA terör örgütünü konu alan 'Uzun Gölgeli Cüceler' kitabında anlattığı istihbaratın kadın ajan kahramanı, sarışın bir sinema sanatçısı. Ajan Selma, tıpkı Filiz Akın gibi bir yarışma sonucu sinemaya adım atıyor. İkisi de üniversite eğitimini yarıda bırakıyor. İkisi de birden çok evlilik yapıyor ve ikinci eşleriyle bir süre Paris’te yaşıyor. 

İkisinin de babası öldürülüyor. Filiz Akın’ın emekli hâkim olan babası İzmir’de hırsızların soygun için girdiği evlerinde öldürülmüştü. Roman kahramanının babası da benzer bir cinayete kurban gidiyor. İkisi de kanser hastalığına yakalanıp tedavi sonucu iyileşiyor. Filiz Akın, MİT eski Müsteşarı Sönmez Köksal ile evlenirken, roman kahramanı kadın ajan, İçişleri Bakanı ile evleniyor.
 
TAYYAR’DA AYNI İDDİADA BULUNMUŞTU
 
Haziran 2012’de bir TV programına katılan  ve MİT-Medya-Sanat dünyası bağlantıları üzerine konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da, Filiz Akın'ın geçmişte MİT adına çalıştığı imasında bulunmuş ve ‘’Böyle çok sayıda sanatçı ve film yıldızı var. MİT arşivi açıklansa mesela Filiz Akın'la ilgili çok özel bilgiler çıkabilir diye düşünüyorum. Eşi, MİT eski Müsteşarı ama o ilişkinin öncesine bakmak lazım." demişti. Kitabın yazarı Derya Kırıcı, Anadolu Ajansı ve Star Gazetesinde çalışmıştı.

(DSE)
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com