Filmlere Taş Çıkartan Kurtulma!

Filmlere Taş Çıkartan Kurtulma!
Antalya'nın Alanya İlçesi'nden Ulaş İşler ile Hüseyin Şafak, buzlanma yüzünden kayan minibüsten son anda atlayarak, 40 metre uçuruma yuvarlanmaktan kurtuldu..

Alanya'dan Karaman'a giderken, dün saat 19.00 sıralarında meydana gelen olayda, Ulaş İşler ve arkadaşı Hüseyin Şafak, Karaman'ın Sarıveliler İlçesi'ne bağlı Göktepe Köyü'ne gitmek üzere 07 BPM 38 plakalı minibüsle yola çıktı.

Alanya'ya 80 kilometre uzaklıktaki Göksu piknik alanı yakınlarında yoldaki buzlanma ve tipi nedeniyle aracın kontrolünü kaybeden İşler, minibüsün uçuruma düşeceğini görünce arkadaşı Şafak'a “Atla” diye bağırdı.

GECEYİ ORMANDA GEÇİRDİLER

İşler ve Şafak, son anda kendilerini dışarı atarak canlarını kurtardı. 40 metre uçuruma yuvarlanan minibüs ise hurdaya döndü. Bulundukları bölgede cep telefonları kapsama alanı dışında kaldığı için kimseye ulaşamayan 2 arkadaş, geceyi ormanlık alanda geçirmek zorunda kaldı.

Gece donma tehlikesi yaşayan İşler ve Şafak, topladıkları ağaç kabuklarından ateş yakıp soğuktan korunarak, sabahın ilk ışıklarına kadar bekledi.

Yaşadıkları zorlu saatleri anlatan Hüseyin Şafak, “Hava aydınlanınca Çayarası Yaylası'na kadar yürüdük. Bir minibüs ile Karapınar Köyü'ne kadar gidip, aktarmalı olarak Göktepe Köyü'ne ulaştık. Buzlanma ve tipiden yolların kapalı olması nedeniyle kaza yerinden gelen geçen olmadı. Sağlık durumumuz iyi” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com