Filsitinli 11 tutsak Ankara'ya getirildi! /VİDEO

Filsitinli 11 tutsak Ankara'ya getirildi! /VİDEO
1 kadın 11 Filistinli tutsak Ankara Esenboğa Havalimanı'na getirildi.

İsrailli asker Gilat Şalit'in karşılığında serbest kalan 1,027 Filistinli tutukludan, 1'i kadın 11 kişiyi taşıyan uçak Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.

1'i kadın 11 Filistinli yoğun güvenlik önlemleri altında Ankara'ya getirildi. Filistinliler kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına zafer işareti yaparak uçaktan indiler. Özgürlüklerine kavuşan 11 Filistinli uçaktan indikten sonra hep birlikte toprağı öptü. 1'i kadın 11 Filistinli daha sonra apronda bekletilen araçlara bindirilerek güvenlik nedeniyle belirtilmeyen bir yere götürüldü.

Ankara'ya getirilen 11 Filistinliyi Ankara Filistin Büyükelçisi Nabil Maarouf karşıladı. Daha sonra bir açıklama yapan Büyükelçisi Maarouf, Türkiye'ye minnetar olduklarını ve teşekkür ettiklerini söyledi. Güvenlik gerekçesiyle gelenlerin nereye götürüldükleini söyleyemeyiz dedi.

Mısır'ın başkenti Kahire'den havalanan uçak, gece yarısından hemen sonra Esenboğa Havalimanı'na indi.

YERİ ÖPTÜLER

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf tarafından karşılanan 1'i kadın 11 Filistinli, uçaktan inişlerinde zafer işareti yaptı ve yeri öptü.

477'Sİ SERBEST

Hamas'ın elindeki İsrailli asker Gilad Şalit karşılığında İsrail'in serbest bırakması öngörülen 1027 Filistinliden 477'si özgürlüğüne kavuştu.

İsrail'in, serbest bırakılanlardan 42'sini sınır dışı etme kararı alması sonrası, bu kişilerden bazılarının Türkiye'ye gönderilmesi gündeme gelmişti ve 1'i kadın 11 kişi Türkiye'den gönderilen uçakla dün gece Kahire'den Ankara'ya getirildi.

Esenboğa Havalimanı'nda Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf ve Dışişleri Bakanlığından bazı bürokratlar tarafından karşılanan 11 kişi, uçaktan zafer işareti yaparak indi ve toprağı öptü. Filistinlilerin geceyi Ankara'da geçirecekleri belirtilirken, güvenlik gerekçesiyle, konaklayacakları yer ve sonrasına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

31 KİŞİ KATAR'A GÖNDERİLDİ

İsrail'in sınır dışı etme kararı aldığı 42 kişiden 31'i de Suriye ve Katar'a gönderildi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Filistinlilerin Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili olarak, ''Bizden resmen başvuruda bulunarak, karşılıklı anlaşmayla Filistin'e ve komşu ülkelere dönmesi uygun görülmeyen, sadece İsrail'in talebi değil iki tarafın da anlaşarak üzerinde mutabık kaldıkları 42 kişiden bir kısmını da biz alacağız'' demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com