Financial Times: Erdoğan ülkeyi bölüyor!

Financial Times: Erdoğan ülkeyi bölüyor!
Financial Times gazetesi Türkiye'de meydana gelen son dönem hadiselerini değerlendirdi.

Gazete'de yapılan değerlendirmede Başbakan'ın sert söylemlerinin, üslubundaki yumuşamamanın ülkenin aleyhine olduğunu ve bu tutumun ülkede kutuplaşmayı artırdığı belirtiliyor. Ülkenin son Gezi Parkı hadisesi ile bölünme noktasına geldiğini, bu noktaya gelinmesinde ise en büyük sorumulunun Başbakan ve sert tutumu olduğu dile getirilimiş.

"Gelecek yıl Mart ayında yerel seçimler, en geç Haziran'da da Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak. Erdoğan protesto gösterilerini kendisine verilen desteği arttırmak için kullanıyor" diyen Times, Gezi Parkı protestoları başlamadan önce yapılan bir kamuoyu yoklamasının da sonuçlarını aktarıyor.

"Araştırmanın sonuçları hem Erdoğan'ın popülerliğini hem de kendisine verilen desteğin ne kadar kutuplaştığını ortaya koyuyor" değerlendirmesini yapan gazete Pew Araştırma Şirketi tarafından yapılan yoklamanın sonuçlarını "Mart ayında Erdoğan'a olumlu bakanların oranı yüzde 62'ydi. Bu oran günde beş vakit namaz kıldığını söyleyenler arasında yüzde 75'e çıkıyor. Nadir olarak namaz kıldığını söyleyenler arasındaysa Erdoğan'ı olumsuz değerlendirenlerin oranı yüzde 61" sözleriyle aktarıyor. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com